«Розстрільні списки» Рунета і вибухове зростання інтернет-економіки

Російська асоціація електронних комунікацій спільно з найбільшими інтернет-компаніями підрахувала показники економіки Рунета. Прогнозів розвитку, щоб точно не помилитися, зробили не один, а відразу чотири.

Причому, найбільш реалістичний прогноз виділити важко, а, судячи з реальної обстановки, істина, ймовірно, десь посередині. Так, при найкращому – інноваційному сценарії – середньорічне зростання в найближчі 5 років складе до сорока відсотків. Це якщо і в економіці все буде добре, і держава припинить будь-які спроби регулювати Мережу. Втім, на це російські інтернет-компанії особливо не розраховують.

«У казку вірити хочеться, але ми ж бачимо, що відбувається в останні роки. До Інтернету проявляють інтерес все, включаючи державу, і офлайновий бізнес, який починає на Інтернет тиснути тому, що дуже багато хто вважає, що Інтернет відбирає гроші у якихось суміжних галузей », – пояснює директор Російської асоціації електронних комунікацій Сергій Плуготаренко.

При сценарії стабілізаційному – це якщо все буде так само, як зараз – зростання збережеться на рівні 15-20 відсотків.

А далі – сценарії несприятливі. Перший – це максимальна «протяжка гайок» в законодавстві за умови нормальної економіки, другий – те ж саме, але в умовах глобальної кризи. У цих випадках зростання не перевищить 6 відсотків, проте все одно збережеться. І це, схоже, всіх цілком влаштує.

У будь-якому випадку, судячи з динаміки останнього року, Рунет зростає швидше, ніж ВВП. Загальний розвиток за звітний період – 39 відсотків. Тобто, цілком в рамках «фантастичного» сценарію. Загальний обсяг інтернет-ринку перевищує 800 мільярдів рублів. Якщо дивитися по галузях, то найбільші – це онлайн-рітейл, електронні платежі і туризм. Їх зростання – це 28, 61 і 40 відсотків відповідно. А найшвидше розвиток – цілих 118 відсотків – показує нелюба багатьма користувачами відеореклама. Контекстна реклама на другому місці з ростом в 55 відсотків. Але все одно – показники дуже серйозні.

Ще в цьому році безпосередньо до Інтернету вперше приплюсували і інтернет-залежний бізнес. І вийшло, що загальний відсоток ВВП за Мережею вельми значний.

«Ми показуємо, і тепер робимо це вже з більшою сміливістю, що є певна екосистема інтернет-залежних ринків. І там ми нарахували ріст сім відсотків зараз. Це те, на що Інтернет впливає. Це те, що Інтернет створює », – підкреслює директор Російської асоціації електронних комунікацій Сергій Плуготаренко.

Разом з тим, як уже говорилося, за минулий рік ясно позначилася деяка тенденція протистояння Інтернету і держави.Законотворчість вважають чи не ключовим стримуючим фактором розвитку. Втім, заступник голови Мінкомзв’язку Олексій Волін заявив, що посилити контроль за Інтернетом – це не примха влади, а вимога громадськості. Держава більше 10 років чекало, що Рунет сам встановить правила гри, які влаштують і бізнес, і держава, і користувачів. Але цього, як вважають в уряді, не відбулося.

«З боку населення країни довгий час зростала серйозне невдоволення щодо інтернет-індустрії. З огляду на це невдоволення, російські законодавці в останні півтора року серйозно активізували свою діяльність, спрямовану на врегулювання відносин у мережі Інтернет. Це стосується як захисту насамперед дітей від небезпечного і кримінального контенту, так і боротьби за чистоту авторських прав », – пояснює заступник міністра зв’язку і масових комунікацій Росії Олексій Волін.

Варто відзначити, що «розстрільний список» в міністерстві вже підготували. Це близько 160 інтернет-сайтів, які порушують авторські права російських правовласників. При цьому основні – всього 10. Решта – це так звані «дзеркала», тобто резервні майданчики. Втім, що з ними робитимуть, і які ресурси туди входять, – Волін не прокоментував. Тому критерії відбору також залишаються неясними. Наприклад, соціальна мережа «ВКонтакте», відома своїми проблемами з піратством, до списку не увійшла з дуже загадковою формулюванням.

«Соціальна мережа« ВКонтакте »не входить в число піратських сайтів, тому що соціальна мережа не є сайтом по визначенню. Це мережа, яка зараз активно займається тим, щоб зробити свій майданчик максимально доброзичливою для правовласників і створити можливість для цивілізованої взаємодії правовласника зі споживачем », – роз’яснив заступник міністра зв’язку і масових комунікацій Росії Олексій Волін.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.