Розроблена революційна технологія створення об’єктивів

Мініатюризація електроніки дійшла до таких масштабів, що зараз якісні камери вбудовують в кожен смартфон. До недавнього часу головним стримуючим чинником подальшого зменшення фотоаппаратури в розмірах був об’єктив – частина камери, через яку світло фокусується на датчику зображення. Зробити його мініатюрним при збереженні функціональності не вдавалося.

Учені з Гарвардського університету, що займаються прикладною фізикою, змогли здолати цю перешкоду. Вони створили високоякісний об’єктив завтовшки всього в 60 нанометрів.

Федерико Капассо, Фраческо Аета і Патрік Генювет з Гарвардської школи інженерних і прикладних наук(SEAS) добилися прориву, використовуючи ультратонкі пластини кремнію, які вони покрили шаром золота завтовшки в нанометр. Після цього частина золотого шару була знята, щоб залишити безліч структур у формі букви V, які розташовуються по усій поверхні лінзи, повідомляє Gizmag.

Золоті структури діють як наноантени, які захоплюють і утримують світло, що потрапляє на них, в потрібні моменти після активації лазером. Далі золото змінює положення світла, що потрапляє на нього, і перенаправляє його на електронні сенсори.

Інженери заявляють, що їх технологія створює абсолютно точне зображення, яке не вимагає складних технічних маніпуляцій, щоб виправити ефект риб’ячого ока(опуклість зображення), астигматизм і інші спотворення, вознкающие при використанні сучасних технологій.

Учені заявляють, що створені ними об’єктиви надзвичайно прості для виготовлення, так що жодних проблем при впровадженні на виробництво не виникне. Вони упевнені, що ринок найближчим часом освоїть розроблену ними технологію.

Роберт Уоллес, старший науковий співробітник в області електричної інженерії, заявив: Ми розробили новий спосіб створення об’єктивів. Замість того щоб робити фазові затримки тоді, коли світло поширюється по усій товщині матеріалу, ми створили прилад, в якому відбувається миттєве зрушення фази прямо на поверхні об’єктиву. Це неймовірно цікаво.

Нова технологія дозволить принципово поліпшити камери портативних пристроїв. Цілком можливо, що вже в найближчому майбутньому крихітні очі в смартфонах зможуть порівнятися за якістю зображення з кращими фотоапаратами наших днів.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.