Росіяни переходять на онлайн-платежі

Онлайн-платежі в Росії стають все більш популярними: 17 мільйонів росіян у віці від 18 до 65 років коли-небудь оплачували товари та послуги в Мережі. Повнолітня інтернет-аудиторія в Росії сягає 68 мільйонів чоловік, чверть з них – це користувачі онлайн-платежів. Хоча б раз на місяць платять в інтернеті 12 мільйонів чоловік. Такі дані представили процесинговий центр PayU і агентство Data Insight в своєму спільному дослідженні ринку онлайн платежів в Росії.

Так, згідно з опублікованими даними, більшість користувачів онлайн-платежів – це молоді люди до 35 років (приблизно 61%). Чоловіків, які розплачуються в Мережі, більше жінок на 10%. У випадку з сильною статтю пік активності в Мережі припадає приблизно на 30 років, у прекрасних дам він коливається десь до 25 років.

Дохід тих користувачів, що активно розплачуються в Мережі, становить 15-50 тисяч рублів на місяць. Чим він вищий, тим з більшою ймовірністю людина здійснює онлайн-платежі. Ця особливо добре проявляється в обох столицях. Практично третина – 29% користувачів онлайн-платежів – живе в московському регіоні, 9% припадає на Санкт-Петербург з областю.Слідом за ними йдуть Поволжя, Урал і Сибір.

Цікаво, що середній розмір онлайн-платежу – це 2 800 рублів. При цьому половина транзакцій не перевищують 600 рублів.На великі платежі – від 5000 рублів і більше – доводиться тільки 15%, але вони забезпечують три чверті від всього обсягу онлайн-платежів.

Важливо, що більшість – 63% користувачів – воліють розплачуватися банківською картою, 30-35% використовують електронні гроші або інтернет-банкінг, а 27% платять в онлайні з рахунку мобільного телефону.

Найпопулярніша категорія онлайн-платежів – це стільниковий зв’язок та інші послуги зв’язку, за ними слідують ЖКГ, податки і штрафи, квитки і туристичні послуги, товари в інтернет-магазинах. Найменші платежі – в сегменті платних онлайн-сервісів, найбільші – в сегменті online-travel. На оплату квитків і туристичних послуг припадає лише 7% від загальної кількості онлайн-платежів, але це 40% від обсягу суми.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.