Російські спецслужби хочуть більше контролю над Інтернетом

Федеральна служба безпеки (ФСБ) хоче отримати максимальний контроль над інтернет-інформацією, стверджує газета «Комерсант». Видання при цьому посилається на проект наказу Мінкомзв’язку. Згідно з документом на 1 липня 2014 року всі провайдери зобов’язані встановити на свої мережі обладнання для запису і зберігання трафіку на термін не менше 12 годин. При цьому спецслужби повинні отримати до цих записів прямий контроль.

Таким чином, пише газета, під контроль потраплять телефонні номери, IP-адреси, імена облікових записів і адреси електронної пошти користувачів соціальних мереж.

У статті наводяться витримки з листа «Вимпелкому» в Минкомсвязь, в якому оператор висловлює зауваження до міністерського наказу про оперативно-розшукових заходах в Інтернеті. Так, деякі положення проекту наказу суперечать Конституції, оскільки припускають збір і зберігання даних до рішення суду.

На минулому тижні повідомлялося, що забезпечення інформаційної безпеки Росії тепер буде в числі пріоритетних завдань ФСБ. Відомство має отримати право на проведення оперативно-розшукових заходів для виявлення зловмисників, що використовують інформаційні системи та Інтернет. До сьогоднішнього дня оперативники діяли аналогічним чином тільки в разі запобігання загрозам державної, військової, економічної чи екологічну безпеку країни. Законопроект, який був внесений до Держдуми урядом, розширює список за рахунок інформаційних загроз. Причини підвищення уваги до цієї області вказуються в пояснювальній записці до документа. Крім регулярно обговорюваного і зростає протиборства між державами в інформаційній сфері, в ній йдеться і про що збільшилася загрозу з боку різних хакерських угруповань.Інформаційне поле все частіше стає зоною дій і терористичних груп, які обирають об’єктами для своїх атак інформаційні системи банків, органів державної влади та засобів масової інформації.

Тим часом в США суд дозволив Агентству національної безпеки вести збір інформації про телефонні дзвінки громадян. На закритому процесі розглядалася справа про правомочність збору даних спецслужбами, про що повідав всьому світу Едвард Сноуден, який отримав тимчасовий притулок в Росії. Сноуден став відомий після того, як розповів про тотальне стеження американських спецслужб.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.