Російське сафарі. Огляд «яндекс.браузер» для iPhone

«Яндекс» зробив власний браузер повністю крос-платформних, випустивши спеціальні версії для Android-планшетів і смартфонів iPhone (раніше в App Store можна було відшукати виключно версію для iPad). Ми спробували використовувати вітчизняну розробку замість Safari на iPhone.

«Яндекс.браузер» для iPhone замінює собою при оновленні раніше існувало iOS-додаток «Яндекс.Пошук». Нова версія підтримує синхронізацію закладок і списку часто відвідуваних сайтів між різними пристроями.

Важлива перевага нового браузера – наявність режиму «Турбо», який істотно прискорює завантаження сторінок в умовах повільного інтернет-з’єднання? в штатному Safari такого немає. «Розумна рядок» пошуку розрізняє адреси сайтів і запити в пошуковик, дає підказки. Також на конкретні питання браузер вміє відповідати відразу – наприклад, видавати фотографії або карти.

Приємно порадував дизайн новинки. Панель швидкого доступу являє собою великі плитки з часто відвідуваними сайтами.Їх можна видаляти, змінювати або перетягувати – це економить час. Суб’єктивно «яндекс.браузер» виглядає набагато красивіше штатного Safari. Спочатку показався незвичним той факт, що рядок пошуку / адреси розташувалася в нижній частині екрана, а не зверху, проте незабаром стало ясно, що так до неї набагато зручніше тягнутися пальцем.

Швидкість роботи браузера виявилася відмінною. На iPhone 4S автора статті Safari часто починає пригальмовувати, якщо відкрито багато сторінок. З браузером від «Яндекса» таких проблем не виникло, він постійно працював спритно.

За замовчуванням у браузері в якості штатного пошукача використовується «Яндекс». Однак, що дивно, компанія дозволяє поміняти в налаштуваннях пошуковик на Google, Mail.ru і навіть на «Вікіпедію».

Всі ці переваги нового браузера багато в чому перекреслюються тим фактом, що в iOS неможливо налаштувати в якості основного браузера не Safari. Таким чином, посилання з різних додатків все одно за замовчуванням будуть відкриватися в передбаченому оглядачі. У Chrome для iOS ця проблема частково вирішена тим, що в інших додатках від Google можна налаштувати можливість відкривати посилання за замовчуванням в Chrome, особливо це актуально для Gmail. А ось та ж сама «Яндекс.Пошта» як і раніше вміє відкривати посилання тільки в Safari, з «яндекс.браузер» її ще не потоваришували.

Нагадаємо, що версія «яндекс.браузер» для настільних комп’ютерів вийшла приблизно рік тому. Цього літа компанія випустила версії для смартфонів на Android і для планшетів iPad, а минулого тижня вийшов «яндекс.браузер» для Android-планшетів.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.