Пожива для розуму від Microsoft і веб-енциклопедія технологій

Microsoft представив прототип нового контроллера. Прем’єра відбулася на симпозіумі по програмному забезпеченню і технологіям призначеного для користувача інтерфейсу UIST в американському Кембріджі. Прилад кріпиться на зап’ястку і прочитує рухи кисті руки і пальців.

Створений він на основі досить простого лазерного далекоміра і працює від батареї, тобто може легко носитися користувачем як годинник. Власне, пристрої, що прочитують рухи кистей, були і раніше, проте виглядало це дуже дивно.

Так, в одній з ранніх версій, користувачеві доводилося носити на руці масивну металеву конструкцію з сервоприводами, підключену до зовнішнього джерела живлення.

Пізніше з’явилися прототипи зі світлочутливими камерами, при роботі з якими треба було надівати яскраві рукавички, що теж не занадто презентабельно. Власне, рухи рук непогано читає і Kinect, проте для цього необхідно стояти перед пристроєм.

Новий же прототип від Microsoft забезпечує повну свободу пересування. Звичайно, поки контроллер виглядає дещо безглуздо: у такому вигляді на ринок йому шлях замовлений – велика інфрачервона камера, лазер, дроти, що стирчать, і не занадто зручне кріплення, що утрудняє рух руки.

Проте технології на місці не коштують і, можливо, в майбутньому усе це буде наведено в компактніший і привабливіший вид.

А як це може бути застосовано на практиці – питання фантазії розробників. Сам Microsoft в демонстраційному відео пропонує декілька рішень, наприклад, повністю жестове управління планшетом, тобто, взагалі без дотиків. Чи управління пристроями наосліп – користувач, знаходячись у будь-якій точці квартири, жестами відкриває дверні замки, управляє стереосистемой або відповідає на телефонні дзвінки.

За допомогою контроллера можна навіть друкувати: він розпізнає азбуку глухонімих. Словом, сфера застосування – найбільша. Навіть потенціал Kinect доки розкритий не повністю, адже два пристрої можна використати і спільно.

Так що Microsoft знову забезпечує розробників поживою для розуму на довгі роки. Схоже, не за горами не лише повноцінне голосове спілкування з комп’ютером, як в популярній космічній кіноепопеї Star Trek, але і жестові інтерфейси, подібні тим, що показані у фільмах Залізна людина або Особлива думка.

* * *

У Інтернеті зароджується єдина енциклопедія веб-технологій, яку створюють видатні гравці ринку : в списку кураторів такі бренди як Apple, Google, Microsoft, Facebook, Mozilla, Nokia і багато інших. Главою проекту виступає сам Консорціум Всесвітньої Павутини – організація, розробляюча і впроваджувальна мережеві стандарти. Тобто, по суті, уперше в історії Інтернету з’являється ресурс, який розповідає, як і з чого повинна будуватися Всесвітня мережа, щоб стати швидше, зручніше і безпечніше.

Раніше все було просто, один браузер і одна платформа, тепер все набагато складніше – розробникові доводиться писати одночасно для п’яти браузерів, і інформацію про кожного з них доводиться шукати окремо. Коли все зібрано в одному місці, це зручно. Погодьтеся, це велика різниця – витратити на пошуки одну годину або один день, – говорять про свій ресурс разработчики./

Що будь-який, що бажає створити що-небудь в Інтернеті, будь то сайт або додаток, зможе прийти на Webplatform.org і отримати найбільш актуальну інформацію про те, як це можна зробити, погоджену гігантами веб-індустрії.

Втім, поки сайт, за словами розробників, на альфа-тесте. Контент ще тільки формується, як і інтерфейс. На даний момент є тільки збірка статей про популярні мережеві інструменти, форум, чат і блог.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.