PlayStation 4 надійшла в продаж: перші враження

Сьогодні, 15 листопада, в США стартував продаж ігрової консолі PlayStation 4. Рекомендована ціна на новинку – 399 доларів. В Європі приставка вийде трохи пізніше, 29 листопада за ціною 399 євро. Російським геймерам PS4 обійдеться приблизно 18 тисяч рублів.

PS4 оснащена 8-ядерним процесором AMD на архітектурі Jaguar, графікою Radeon нового покоління, 8 ГБ оперативної пам’яті, жорстким диском об’ємом 500 ГБ, приводом Blu-ray, HDMI, Bluetooth 2.1. В консолі передбачена можливість завантаження ігор з Інтернету. Але щоб грати в офлайні, підключення до Мережі для перевірки ліцензії не потрібно, так що геймери зможуть вільно обмінюватися дисками один з одним.

Тим часом перші огляди PS4 вже почали з’являтися в Інтернеті. В цілому, новинка отримала дуже хороші оцінки. «Чудова графіка, блискавичний інтерфейс і майже ідеальний контролер роблять PlayStation 4 гідним наступником PS3», – написав з Джефф Бакалар з CNET. У той же час він порекомендувати поки почекати з покупкою консолі, поки для неї не вийде більше ігор.

Видання Polygon теж назвало недолік софта одні з головним мінусів приставки: «Орієнтація PlayStation 4 на ігри – і тільки на ігри – дуже сильно позначається на відсутності переконливого програмного забезпечення». При цьому журналісти відзначили, що перші покупці PS4 стають володарями пристрої з величезним потенціалом.

Kotaku охарактеризувала консоль так: «Легше, тонше і тихіше, ніж оригінальна PlayStation 3 2006 року», а в CVG підкреслили: «Ігри на PlayStation 4 виглядають дуже захоплююче». Stuff оцінив PS4 на п’ять «зірок», висловивши свої враження про інтерфейс наступними словами: «він здається ‘живим’ і інтерактивним, а ступінь ‘соковитості’ контенту наскільки висока, що попереднє покоління і близько не могло б до неї підібратися».

І все ж, воістину приголомшливих ігор для PS4 поки вийшло трохи. Критики, наприклад, добре прийняли «стрілялку» Killzone Shadow Fall, який отримав від 7-10 «зірок» від провідних видань. Платформер Knack і 2D-шутер Resogun оцінили не так високо.

До моменту релізу консолі для неї є всього 22 гри (FIFA 2014 року, Call of Duty Ghosts, Battlefield 4), в тому числі по п’ять штук від самої Sony (Flower, Killzone Shadow Fall, Knack, Resogun, Sound Shapres) і інді-розробників (Contrast, Pinball Aracde, Super Motherload, Tiny Brains, Warframe). Але, як заявляють в компанії, в розробці ще близько 180 найменувань.

Джерела: CNET, Polygon, Kotaku, CVG, Stuff

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.