Підкладена під десктопи свиня і ловля біороботів під ванною

Ера персональних комп’ютерів повільно рухається до свого завершення, судячи з новим дослідженням аналітичної компанії Gartner. Статистика невтішна для виробників десктопних пристроїв. За останній рік продажі PC просіли ще на 9 відсотків.Реалізувати вдалося лише 80 мільйонів комп’ютерів. Цей показник навіть нижче, ніж в 2008 році, коли з-за економічної кризи впали продажі абсолютно все.

Втім, цього разу причина – не економічні показники, а найпотужніша конкуренція з боку планшетів. Ще одне дослідження, на цей раз від компанії Asymco, засноване на аналізі Gartner.

На їх графіку видно, що після того, як на ринку з’явився iPad, – продажу «великих» комп’ютерів різко пішли вниз. Кілька років, поки аудиторія коливалася, вони трималися на рівні і навіть зберігали зростання, але в 2012 році, коли ринок планшетів остаточно розцвів, також різко пішли в мінус і продовжують зниження. Причому, найцікавіше, що Apple з виходом iPad підклав свиню в тому числі і власним десктопних продуктах.

В цілому, не дивлячись на відносно плавне зниження, багато IT-експерти не виключають, що ера PC може обірватися досить різко.

Все, що для цього потрібно, – щоб хтось об’єднав смартфон, планшет і десктопний комп’ютер однією операційною системою. І, звичайно, щоб «залізо» мобільних пристроїв наблизилося по продуктивності до «великим» комплектуючих.

Як тільки додатки від PC стануть вільно і в незмінному вигляді запускатися на планшетах і смартфонах – PC, швидше за все, піде в історію. Поки ближче всіх до знищення цього класу підійшов його ж родоначальник – Microsoft.

Windows 8 для мобільних і десктопних пристроїв вже робиться на одному і тому ж ядрі, а з наступного поновлення Windows Phone версії 8.1, згідно з останніми витокам, стане єдиною оперативкою і для смартфонів, і для планшетів.

Втім, поодинці Microsoft революції не зробить, про це свідчать провальні продажі планшетів Surface і вельми млява динаміка смартфонів Nokia Lumia, через які Стіву Балмеру довелося покинути свій пост.

Наловити армію біороботів під ванною і управляти ними за допомогою мобільного зможе скоро будь-який американський підліток. «Сировиною» для створення кіборгів стануть звичайні таргани.

Невелика американська компанія Backyard Brains вже в листопаді почне продавати набір, здатний перетворити таргана в зомбі, підвладного бажанням господаря. Коштувати такий RoboRoach буде всього 100 доларів.

Таргани, якщо у вас вдома їх немає або вони занадто дрібні, продаються окремо. В принципі, судячи з деморолик, тарган повинен бути досить великим і витривалим.

Працює пристрій елементарно. На комаха надаватися ранець-передавач, а до вусикам таргана підключаються електроди.Управляється модуль через Bluetooth. Для цього потрібно завантажити на iPhone спеціальний додаток.

Простим натисненням кнопок на екрані, людина посилає в вусики таргана нервові імпульси, які той сприймає як дотик перешкоди – і повертає.

Більш того, можна налаштовувати навіть чутливість управління – потужність що подаються імпульсів. Щоб тарган не смикати занадто різко. Невідомо, як до такого поставляться захисники дикої природи, але розробники кажуть, що для таргана це нешкідливо.

Можна, в принципі, залишити таргана в спокої і дозволити йому жити нормальним життям, не знімаючи ранця. Однак в Backyard Brains, здається, готові покласти мільйони тарганів життів на вівтар науки.

Компанія займається вельми серйозними дослідженнями в області нейропрограммірованія. Відомо, що всі команди нервової системи будь-якої істоти є електричні імпульси. Перше творіння Backyard Brains – це простий пристрій, що підключається до iPad. Воно зчитує ці імпульси, що біжать по нервових закінченнях, і виводить на екран своєрідну енцефалограму, яка найбільше схожа на звукову хвилю.

Причому, її можна не тільки приймати, але і передавати. Якщо надати цій хвилі певну форму, то нервова система, підключена до iPad, почне діяти, підкоряючись імпульсам ззовні.

В цьому випадку експеримент демонструють на відірваній тарганів лапі. Коли їй включають музику, – вона починає ритмічно танцювати. А майбутнє в цей час стає все страшніше і страшніше.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.