Операційка Tizen і глобалізація Яндекс.Карт

Samsung розповіла про перший серійному пристрої під управлінням операційки Tizen. Ним став фотоапарат NX300M, який компанія анонсувала в Кореї ще на початку жовтня. Втім, тоді корпорація не повідомляла подробиць про операційну систему камери. Як повідомили в Samsung, завдяки Tizen пристрій працює швидше. Старт продажів на корейському ринку відбудеться 30 листопада. Коли камера з’явиться в інших країнах, поки що не повідомляється.

Tizen – відкрита операційка на базі Linux. Її розробкою c 2011 року займається консорціум компаній на чолі з Samsung і Intel. Система побудована «на уламках» аналогічної відкритої операційки MeeGo, розробкою якої раніше займалася Nokia.У 2011 році стало відомо, що напрацювання MeeGo увійдуть до складу проекту Tizen. Операційна система призначена для широкого спектру пристроїв: планшетів, комп’ютерів, телевізорів, інформаційно-розважальних систем в автомобілях, але головним чином замислювалася для дешевих смартфонів. Втім, з моменту, коли було оголошено про створення Tizen, новин про неї було небагато.

В кінці жовтня в продаж надійшов обмежений тираж планшета під управлінням відкритої операційки, але тільки для розробників додатків і тільки в Японії. У лютому на WMC в Барселоні журналістам також показували прототипи смартфонів на Tizen, тоді Samsung обіцяла, що перші моделі з’являться у продажу в жовтні. Втім, тепер в південнокорейської корпорації заявили, що смартфони на Tizen можна чекати на початку 2014 року. Як пише видання Korea Herald з посиланням на джерела в компанії, анонсувати лінійку апаратів можуть знову ж на виставці в Барселоні. Відомо, що в якості штатних карт на смартфонах з Tizen будуть використовуватися продукти Nokia HERE – про це повідомляється в офіційному мікроблозі розробників. В Samsung також розповіли, що в третьому кварталі 2014 року Tizen оновлять до версії 3.0, в результаті чого стане доступна підтримка декількох призначених для користувача профілів, 64-бітових процесорів і поліпшена обробка 3D. Запуск Tizen – можливість для Samsung відійти від гугловський Android і навіть поконкурувати з нею. Як відомо, софт ніколи не був сильною стороною корейців, втім, будучи найбільшим виробником Android-пристроїв, Samsung цілком може спробувати себе у створенні власної екосистеми. Чи буде вона успішною – питання поки відкрите, проте подібні кроки Samsung явно не залишаться без уваги з боку Google.

Відомо, що напередодні офіційного запуску операційки Samsung вже заручилася підтримкою ряду партнерів, в числі яких – eBay, McAfee і Panasonic. З чуток, одним з перших апаратів на базі нової операційки може стати модель Samsung Z9005 Redwood – відео з тестовою версією Tizen на цьому телефоні з’явилося в мережі в кінці жовтня.

Яндекс.Карти стають глобальними. На прес-конференції в Москві в компанії розповіли про великий оновленні своїх карт.Світові карти Яндекс були доступні користувачам і раніше, однак оновлення зробило їх значно більш докладними. Тепер вони можуть повноцінно конкурувати з картами Google.

«Ми анонсували докладні карти світу з використанням російської мови, ми анонсували карти наших ключових ринків – Росія, Україна, Білорусія, Казахстан, і ми анонсували новий дизайн з урахуванням інформаційних потреб користувача», – заявив Андрій Стрільців, керівник напрямку геоінформаційних сервісів компанії «Яндекс ».

Нинішній анонс – результат двох років роботи. У «Яндексі» розповіли, що повністю переписали ядро Яндекс.Карт і навіть порівняли цей процес з «повною Перезбірка літака». Тепер практично в усіх містах і країнах на картах відображаються назви вулиць, станції метро і пішохідні доріжки. За ним тепер також можна прокладати автомобільні маршрути. Інформація представлена на двох мовах – російською та місцевому, переважно для конкретної країни. У «Яндексі» переклали російською понад 7 мільйонів іноземних топонімів. Зміни торкнулися і карт Росії.

«Ми зробили позначення ліній метро, ми пропрацювали напрямок рухів для складних розв’язок, наприклад, МКАД-Ярославське шосе, там досить складна розв’язка. Ми зробили так, щоб люди, які їдуть і дивляться по мобільних картах, могли добре і чітко зрозуміти, як туди проїхати », – повідомив Андрій Карамацкій, керівник служби дизайну геоінформаційних сервісів компанії« Яндекс ».

Оновлення карт Росії, України, Білорусії і Казахстану відбувається щомісяця, їм займаються в самому «Яндексі». Карти інших країн надає і оновлює раз в 3 місяці партнер «Яндекса» компанія Navteq.

«Ми знаходимося на рівні світових гравців, які можуть від території до території варіюватися за якістю, як і ми. Але в цілому ми не програємо нікому тотально зі світових гравців, ми на нормальному світовому рівні по картинці, по карті, яку вам показуємо », – зазначив Андрій Стрільців.

Оновлені Яндекс.Карти доступні в веб-версії на сайті, а також у вигляді мобільних додатків.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.