Нові MeeGo – смартфони вийдуть 2013 року

Фінський стартап Jolla Mobile, заснований колишніми співробітниками Nokia, отримав від інвесторів 200 мільйонів євро на доопрацювання операційної системи MeeGo. Платформу, яку перейменують в Sailfish, компанія почне поширювати за ліцензією з весни наступного року.

Перші трубки на новій ОС можуть з’явитися до кінця 2013-го. Як пише ZDNet, в Jolla вклалися декілька компаній. У їх числі опинилися виробники, ритейлери, постачальники чіпсетів і оператори стільникового зв’язку. Імена своїх партнерів компанія доки не розкриває.

Штаб-квартира альянсу буде розташована в Гонконзі. Щоб Jolla змогла швидше наростити власну мобільну екосистему, там же планується орендувати новий дата-центр.

Нагадаємо, MeeGo спільно анонсували Intel і Nokia в 2010 році. У лютому 2011-го фінни відмовилася від подальшої підтримки платформи, вибравши для своїх пристроїв операційну систему Windows Phone від Microsoft. Intel, у свою чергу, після розриву з Nokia разом з Samsung і НТС зайнялася створенням Tizen – платформи, утвореної шляхом злиття MeeGo і LiMo.

Свій єдиний і останній MeeGo – смартфон – 3,9-дюймовий N9 – Nokia представила у вересні 2011 року. MeeGo, побудована на базі Linux, знайшла застосування в нетбуках і інформаційно-розважальних системах в автомобілях.

У березні 2011 року група співробітників, яка брала участь в розробці MeeGo, пішла з Nokia і заснувала стартап Jolla. Серед них був Марк Диллон, який пропрацював в компанії майже 11 років, а з 2006-го обіймав посаду головного інженера по MeeGo. Одна з головних переваг продукту Jolla полягає в тому, що її операционка захищена від патентних суперечок, оскільки побудована на незалежній платформі.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.