Нові iPhone виявилися занадто гарні для російських мереж 4G

Рівно опівночі з четверга на п’ятницю в Росії почалися продажі двох нових моделей iPhone – iPhone 5S і iPhone 5C. Обидва апарати конструктивно здатні підтримувати передачу даних на частотах вітчизняних стільникових мереж четвертого покоління (LTE), однак на практиці робити цього не можуть.

Як пишуть сьогодні «Ведомости» з посиланням на джерела, близькі до операторів «великої трійки», а також до партнерів Apple, причина цього не в якійсь помилку, а в свідомому рішенні американської компанії. Інженери виробника iPhone і iPad приїжджали не так давно в Росії і проводили ретельне тестування покриття мереж LTE і якості зв’язку в них. Результати «яблучників» не задовольнили.

Тому в Купертіно вирішили тимчасово – до поліпшення якості і доступності зв’язку четвертого покоління – програмно заблокувати в нових «айфонах» можливість підключення до російського LTE. В даний час найбільша така мережа в країні розгорнута «Мегафон», працює LTE в деяких регіонах, включаючи столичний, і у МТС. а також (1 грудня розпочинається комерційна експлуатація) у «Білайну».

Подібне рішення не пов’язане з якоюсь нелюбов’ю Apple до Росії, аналогічні ситуації рік тому складалися і в багатьох європейських країнах. Там LTE-можливості iPhone 5 були розблоковані лише після того, як покриття і якість передачі даних у операторів досягло планки, встановленої Apple. Причина такої політики «яблучників» зрозуміла – покупець «айфона», який зіткнувся з неякісною роботою мережі, неминуче як мінімум частина провини покладе на виробника смартфона. У Купертино цього, природно, хотіли б уникнути.

Представники операторів прокоментували ситуацію «Ведомостям» без зайвих емоцій. У «Мегафоні» сказали, що у компанії найкраща в Росії LTE-мережу, яка повністю готова до роботи в ній нових апаратів Apple. При цьому представник «Мегафона» зазначив, що питання підтримки смартфонами 4G-мереж знаходиться в компетенції виробника.

Представник «Вимпелкому» Ганна Айбашева заявила виданню, що LTE на iPhone буде доступний користувачам «Білайн» після того, як експерти Apple завершать тестування мережі оператора. А Дмитро Солодовников з МТС висловив надію, що в результаті у абонентів компанії не буде програмних обмежень по доступу до мереж LTE за допомогою iPhone.

Джерело: «Ведомости»

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.