Nokia з потрохами здала Lumia 928

Nokia офіційно підтвердила існування нового флагмана лінійки Lumia. Модель 928 з’явилася в списку продуктів на сайті компанії. Правда, поки лише фотографії. Про те, що це і є та сама Lumia 928, ніде не говориться. Зате мережеву адресу сторінки здає новинку з потрохами: заповітне число 928 там присутній. На цьому тижні компанія Nokia випустила перший рекламний ролик нового продукту, в якому камера пристрою порівнюється за якістю зйомки в умовах поганої освітленості з основними конкурентами: iPhone 5 і Samsung Galaxy S3. Це відео, а не фото, то є зйомка відбувається без спалаху. До того ж, камера знаходиться в руках людини, який катається на американських гірках. Треба думати, це для того, щоб продемонструвати можливості оптичної стабілізації камери Nokia. У цьому пристрій виявився на висоті. Вражає, якщо тільки це не рекламний прийом і зйомка дійсно проводилася зазначеними телефонами в однакових умовах. Варто згадати скандал з рекламним роликом Lumia 920, в якому шикарне відео нібито з камери мобільного телефону на ділі виявилося знятим на професійну камеру. Крім того, цікаво буде порівняти якість зйомки з новим, четвертим поколінням Galaxy.Сумнівно, що Nokia не проводила такого тесту, але в рекламне відео його результати не потрапили. Мабуть, різниця не настільки очевидна.

В іншому ж, телефон досить стандартний і сучасний. За дизайном він схожий на 920, але з більш гострими кутами корпусу і більш плоскою задньою кришкою. 928, судячи з усього, буде компактніше і легше попередника. Екран – 4,5 дюйма., Дозвіл – 1280 на 768 точок. Двоядерний процесор Qualcomm Snapdragon S4 в півтора гігагерца і акумулятор на 2000 міліампер-годин. Операційка – само собою, Windows 8.

Уже ясно, що фіни вирішили зробити основний упор в просуванні продукту саме на роботу камери. По крайней мере, її характеристики – це все, що офіційно розповіли про апарат: 8,7 мегапікселів, PureView і оптика Carl Zeiss. Начебто, така ж, як і на 920, але, як обіцяють, що зі своїм програмним забезпеченням, яке зробить якість картинки ще краще. Крім того, буде не діодний, а спалах Ксенону. Звичайно, поки залишається тільки вірити на слово. Презентація пристрою, як очікується, відбудеться через тиждень, тоді і зможемо зіштовхнути два, а то і три (разом з моделлю 808) Pure View.

В майбутньому Nokia, мабуть, бачить себе твердим лідером на ринку мобільних камер. На минулому тижні фіни крупно вклалися в Pelican Imaging, компанію, яка займається створенням так званих «пленоптіческіх камер» і софта для роботи з ними. Це камери, в яких знімок робиться не одним об’єктивом, а безліччю маленьких. Потім з цього калейдоскопа збирається одне зображення. Це працює, як фасеточні очі комахи, з безлічі картинок виходить одна. Розробником технології вважається компанія Lytro. Вона ж випускає першу пленоптіческую фотокамеру. Відмінність технології Pelican від Lytro в тому, що, якщо у Lytro все ж є один центральний об’єктив, який переломлює світло, перш ніж той потрапить на світлочутливі «глазки», то у продукту Pelican ці мікро-об’єктиви більший і працюють самі по собі. Всього в прототипі Pelican їх 16. Тобто, на задній кришці телефону буде не одна, а цілих 16 круглих дірочок, або одна, але досить велика.Основна перевага такої технології в тому, що кожна з камер працює на своєму фокусній відстані, що дозволяє налаштовувати фокус вже на готовій фотографії, а не перед тим, як її зробити. Втім, у випадку з Lytro, в іншому камера досить посередня. Коли трюки з фокусом набридають, весь її сенс втрачається. Як заробить оптика Pelican під крилом Nokia, поки невідомо.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.