Nokia готує маленький Windows-планшетник

Компанія Nokia зайнята розробкою свого наступного Windows-планшетника, що входить в лінійку Lumia. Як повідомляє The Verge з посиланням на близькі до виробника джерела, влаштуванню присвоєно кодове ім’я Illusionist. Його реліз заплановано на початок наступного року.

За словами інформаторів, Illusionist отримає 8-дюймовий екран, а в його основу ляже процесор Qualcomm. Як і Lumia 2520, він буде працювати під управлінням операційної системи Windows RT 8.1. Це означає, що гаджет виявиться його сумісність з «плитковими» додатками з Windows Store. Повноцінний «десктопний» софт на ньому запустити не вийде, за винятком Microsoft Office.

Втім, новинки Nokia, які заплановані до виходу на наступний рік, можуть пробути на ринку дуже недовго. Справа в тому, що в початку 2014-го буде закрита угода з купівлі Microsoft «мобільного» бізнесу Nokia. Щоб вона отримала схвалення регулюючих органів, обом компаніям поки заборонено тісно співпрацювати один з одним, і тому їм доводиться дотримуватися колишніх планів з випуску продуктів.

Як очікується, скоро Microsoft випустить власний міні-планшетник – 7,5-дюймовий Surface, – і до початку 2014 року матиме дві дуже схожі «таблетки» на Windows RT. Невідомо, чи вважатиме за краще розробник позбутися якоїсь із них.

Також з’явилася інформація, що Nokia готує до релізу 5-дюймовий Windows-смартфон Lumia 929 з AMOLED-екраном Full HD. «Трубка» набагато могутніше моделі Lumia 928: вона оснащена 4-ядерним чіпом Snapdragon 800 з тактовою частотою 2,2 ГГц, двома гігабайтами «оперативки», флеш-накопичувачем місткістю 32 ГБ (microSD-слот, правда, відсутня), 20-мегапіксельною камерою PureView і бездротовою зарядкою.

Працювати Lumia 929 буде на новітній прошивці – Windows Phone Update 3. Апарат створюється для американського оператора Verizon. Він може вийти на День подяки (28 листопада), або до початку 2014 року.

Джерела: The Verge, WPCentral

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.