Німці випустять читалку за 10 євро

Німецька компанія Txtr показала найменшу читалку у світі під назвою Beagle. Пристрій важить 128 грам і має 5-дюймовий екран. Wi – Fi і 3G-модуля в рідері немає: електронні книги передаються по Bluetooth із смартфону. Коштувати Beagle буде близько 13 доларів.

Kindle і Nook зайняті тим, що додають до своїх пристроїв об’ємні накопичувачі і HD – дисплеї, а ось txtr сфокусувалася на тому, щоб зробити читалку настільки портативною, наскільки це взагалі можливо. Товщина пристрою менше п’яти міліметрів, при цьому воно має 5-дюймовий дисплей, виконаний за технологією електронного чорнила(E – Ink). Екран відображає вісім відтінків сірого і має дозвіл 800 на 600 пікселів.

Із-за мініатюрних розмірів з нього некомфортно читати більше декількох абзаців за раз. Правда, для більшості користувачів ця незручність не є критичною. Рідер поставлятиметься в різних кольорах: червоному, фіолетовому, зеленому і бірюзовому, повідомляється у блозі виробника.

На жаль, надмаленькі розміри позначилися на функціональності пристрою. Читалка не має сенсорного екрану і підсвічування, в неї не вбудовано ніяких додаткових програм. Рідер навіть не можна перевести в режим очікування : можна тільки повністю включити, або повністю вимкнути. Більше того, Beagle не має модуля Wi – Fi.

Книги в пристрій можна закачати із смартфону по Bluetooth. Для цього знадобиться спеціальне застосування, яке в даний момент доступно тільки для Android. Версія для iOS доки знаходиться в розробці. Розмір шрифту книги і орієнтація тексту не можуть бути змінені з пристрою, тільки через додаток в смартфоні.

Як не дивно, хоча в Beagle вбудований чотири гігабайти пам’яті, читалка не може одночасно зберігати більше п’яти книг. Живиться пристрій не від мережі, а від двох AAA – батарей, які, за словами розробників, прослужать не менше року.

Невидатні технічні характеристики Beagle сповна окупаються ціною. Txtr заявила, що, при укладенні контракту на мобільний зв’язок, новий букридер продаватиметься за ціною близько 10 євро(13 доларів). За схожою схемою продаються і айфони.

Таким чином, Beagle позиціонується швидше не як самостійний рідер, а як доповнення до смартфону. Запропонувавши дешевий варіант читалки, порівнянний за ціною з паперовими виданнями, txtr сподівається зацікавити людей, які досі не наважувалися перейти на читання електронних книг.

Зараз Txtr веде переговори з мобільними операторами в Європі, Азії і США. Також компанія готується до продажу своїх пристроїв через інтернет-магазини. Вже в найближчому майбутньому найменшу читалку зможе випробувати безліч людей.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.