Nexus 5: дизайн і інтерфейс в деталях

Google, схоже, може вже не проводити презентацію нового еталонного смартфона Nexus 5 і черговий версії мобільної операційки Android – 4.4 «KitKat». Практично всі про них можна дізнатися з розміщеного в Мережі в суботу якісного 7-хвилинного відео і ряду інших недавніх витоків.

Інтерфейс Android 4.4 KitKat
Після виходу iOS 7 багато власників «яблучних пристроїв» скаржилися, що їх операційка стала схожа на Android. Однак процес взаємного запозичення тут явно двосторонній. Судячи із зображень, опублікованими в кінці минулого тижня ресурсом TuttoAndroid, верхній рядок статусу стала прозорою, а значки в ній – білими. Крім того, на екрані блокування тепер є значок камери, потягнувши за який, можна викликати додаток для фото-відеозйомки. Нікуди не поділася, втім, і можливість запуску камери свайпом від правого краю дисплея.

Панель з ярликами і кнопкою виклику меню додатків внизу домашнього екрану тепер не відокремлюється горизонтальною лінією від решти домашнього екрану. Прозора панель з кнопками «Назад», «Додому» і «Запущені додатки» (з невеликим затінюють градієнтом), прозоро і саме меню додатків – через нього тепер «просвічують» шпалери домашнього екрану.Дивно, але з цього меню зникли віджети – їх тепер доведеться додавати, як в Android версій 2.3 і раніших – через довге натискання на домашній екран.

Цікаво, що ні в списку додатків, ні на домашньому екрані не видно звичного значка «Повідомлення». Не виключено, що SMS-листування власникам Android-смартфонів тепер дійсно доведеться вести за допомогою чату Hangouts. Немає і додатки «Галерея», його замінив значок Google Photos. Мабуть, галерея отримає більш тісну інтеграцію з сервісом Google+.Ще з дрібниць – значки «Налаштування Google» і пошукового додатка стали круглими. Змінився шрифт підписів до них, ставши більш схожим на використовуваний HTC вінтерфейсній надбудові Sense 5.

Як розповіло джерело видання, в Android 4.4 стали набагато доступніше функції голосового пошуку. Можна викликати його, просто сказавши «окей Google» (для цього її потрібно активувати режим постійного «прослуховування», як в Moto X), перебуваючи на домашньому екрані. «Інтелектуального помічника» Google Now тепер можна активувати не тільки свайпом вгору від кнопки «Додому», а й пролістнув до крайнього лівого з домашніх екранів. Додавати їх тепер належить, до речі, просто перетягуючи віджети або ярлики на межі екрану.

Крім того, джерело зазначило набагато більш плавну і швидку роботу смартфона з новим ПЗ, яке, за його словами, «важить» значно менше попередньої версії. Якщо це дійсно так, то Android 4.4 можна буде комфортно використовувати навіть на дешевих смартфонах зі слабким «залізом».

А ще є інформація, що лончер з «чистого» Android 4.4, під назвою Google Experience, можна буде завантажити і встановити на більшість Andrid-смартфонів, як це вже можна зробити з клавіатурою Google (поки що недоступна для російської мови).

Nexus 5 у всій красі
Французький хайтек-ресурс smartphones.sfr.fr опублікував відео, де на сьогодні найчіткіше можна розглянути новий, ще не анонсований смартфон Google Nexus 5. На ньому встановлена не найновіша прошивка (немає прозорості в рядку сповіщень і т.п., та й сама прошивка ще називається KeyLimePie), а на задній панелі немає логотипу Nexus, тобто це явно прототип пристрою.

У той же час, розмістивши відео впевнені, що фінальний дизайн пристрою буде саме такою. У відео варто звернути увагу на незвичайний круглий розмовний динамік, збільшене скло камери, а також подвійні динаміки за дірчастими гратами в нижньому торці пристрою. Задня панель, судячи з усього, виготовлена з матеріалу, що нагадує пластик софт-тач. В іншому дизайн стандартний для «Нексус».

Нагадаємо, характеристики нового смартфона Google в основному вже відомі з витоків і нагадують LG G2, на «залізі» якого і заснований новий «гуглофон». Днями в Мережу просочилася внутрішня інструкція по ремонту пристрою, що розкрила численні подробиці про технічні характеристики.

Дещо про начинку Nexus 5 було відомо і раніше, але відомості з офіційного документа можна назвати найбільш достовірними. Як випливає з інструкції, апарат отримає 4,95-дюймовий ЖК-дисплей з IPS-матрицею (1080р), підтримку високошвидкісних LTE-мереж і акумулятор об’ємом 2300 мА * ч. В основу гаджета ляже процесор Qualcomm Snapdragon 800 з тактовою частотою 2,3 ГГц і 2 гігабайти оперативної пам’яті.

Також новий «нексус» буде підтримувати технологію NFC для здійснення безконтактних платежів і бездротову зарядку по стандарту Qi. Дозвіл тилової камери – 8 мегапікселів, фронтальною – 1,3 мп. Об’єм внутрішньої пам’яті складе 16 або 32 гігабайт. Індикатор повідомлень, ймовірно, буде розташований на лицьовій панелі.

В цілому, за технічним оснащенням Nexus 5 схожий на LG G2, але у «гуглофона» трохи гірше камера, менше екран і не така ємна батарея. Розміри новинки, судячи з інструкції, практично ідентичні моделі попереднього покоління – Nexus 4. Передбачається, що 16-гігабайтна версія пристрою буде коштувати в США 300 доларів, а в Європі – 300 євро.

Зрозуміло, що офіційна презентація новинки вже не за горами. Ряд інтернет-ресурсів, посилаючись на «інформовані джерела», «призначили» її на найближчий вівторок, 15 жовтня. Однак віри в цю дату все менше – IT-преса в США до сих пір не отримала відповідних запрошень від Google.

Джерела: TuttoAndroid, Smartphones.sfr.fr

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.