Найбільший музей Нідерландів виклав всю колекцію в Інтернет

Рейксмюзеум – голландський Державний музей, розташований в Амстердамі, – протягом кількох останніх років займався оцифруванням своєї колекції творів мистецтва, і зараз зробив її доступною в Інтернеті. Знімки експозицій у високій роздільній здатності може скачати безкоштовно будь-який бажаючий.

Оцифровку матеріалів, що зберігаються ведуть багато музеїв, архіви і бібліотеки. Але відвідувачам сайтів, як правило, вони дозволяють завантажувати тільки зображення низької якості, щоб їх не можна було роздрукувати на плакатах, або нанести на гуртки, футболки та іншу сувенірну продукцію. Рейксмюзеум вирішив першим порушити сформовану практику, виклавши у відкритий доступ онлайн-колекцію з понад ста тисяч експозицій у високій роздільній здатності.

«Ми державна установа, тому предмети мистецтва, які у нас є, – це власність кожного, – говорить директор колекцій музею Тако Діббітс, – З появою Інтернету стало складно стежити за дотриманням авторських прав, тому ми вирішили, що нехай краще у людей буде дуже гарне високоякісне зображення «Молочниця» Вермеєра із зібрання Рейксмюзеума, ніж дуже погана репродукція ». Мета музею – додавати на сайт за 40 тисяч зображень в рік, поки не буде оцифрована вся колекція, яка охоплює вісім століть.

Рейксмюзеум був заснований в 1808 році братом Наполеона I, королем Голландії Луї Бонапартом. У 2013 році головний художній музей Амстердама відкрився після реконструкції, яка тривала близько десяти років. Ключові експонати Рейксмюзеума – «Нічний дозор» Рембрандта, «Клітка з папугою» Яна Стіна, «Сімейний портрет Ісаака Маси і його дружини» Франса Хальса, «Жінка з дитиною в коморі» Пітера де Хоха і «Млин в Вейк-бей-Дюрстеде» Рейсдала.

Оцифруванням предметів мистецтва займається і Google в рамках проекту Art Project, який був запущений в 2011 році.Онлайн-галерея налічує понад 30 тисяч фотографій експозицій, які можна розглянути в найдрібніших подробицях – картини, скульптури, фотографії та об’єкти сучасного мистецтва.

Джерело: The New York Times

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.