Минкомсвязь: громадський Wi – Fi повинен фільтруватися

Минкомсвязь РФ не підтримує ідею блокування доступу дітей до публічних мереж Wi – Fi. Проте у відомстві вважають, що захистити дітей від шкідливої інформації можна за допомогою інших заходів. Такої ж думки дотримуються і експерти.

У статті 14 закону 436-ФЗ говориться про те, що доступ до Інтернету в місцях, доступних для дітей має бути безпечним. Ця безпека повинна забезпечуватися програмно-апаратними, адміністративними і організаційними заходами, тобто їх спектр досить широкий, – вважає виконавчий директор Ліги безпечного інтернету Денис Давидов.

Наприклад, якщо це метрополітен і незрозуміло, як визначити, діти або не діти користуються інтернетом, то у такому разі необхідно застосовувати програмно-апаратні заходи і фільтрувати інтернет-трафік. Якщо ж йдеться про маленьке кафе, то адміністрація такого місця або повинна фільтрувати трафік або не повинна допускати дітей до інтернету з небезпечним вмістом, – пояснив він ІТАР-ТАРС.

У свою чергу провідний аналітик Російської асоціації електронних комунікацій Ірина Левова нагадала, що у операторів зв’язку вже зараз є тариф дитячий інтернет, де за умовчанням використовуються налаштування безпеки і обмежений доступ до небезпечних ресурсів. Адміністратори місць, доступних для дітей, можуть використати його для надання дітям доступу в Інтернет по окремому паролю,- вважає експерт.

З ідеєю заблокувати публічні мережі Wi – Fi виступив напередодні заступник керівника Роскомнадзора Максим Ксензов. Проте потім відомство поспішило відмовитися від цієї ідеї.

Закон Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю і розвитку набув чинності 1 вересня 2012 року. З цього дня усі друковані і мережеві видання, а також телеканали і радіостанції Росії повинні маркірувати свою продукцію за віковим принципом. Нововведення покликане захистити дітей від небезпечної інформації.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.