Мінекономрозвитку заступилося за мобільне рабство

Можливість змінити оператора стільникового зв’язку, не міняючи номера телефону, поки залишається для росіян недосяжною. Міністерство економічного розвитку висловилося проти відміни мобільного рабства – так нинішній стан справ свого часу описав Дмитро Медведєв.

Свою точку зору МЕР висловило в укладенні на підготовлений в Минкомсвязи за дорученням Медведєва законопроект(PDF) про введення з 1 січня 2014 року переносимості мобільних номерів між мережами різних операторів. Ця технологія, також відома як MNP(Mobile number portability) реалізована у багатьох країнах.

У квітні 2012-го, ще займаючи пост президента Росії, Медведєв зажадав ввести MNP і у нас. У чинному законодавстві така можливість не прописана. Без примусу з боку держави оператори зв’язку навряд чи реалізують MNP, оскільки їм це просто невигідно – як з точки зору витрат на впровадження такої можливості, так і в плані можливого посилення відтоку клієнтів до конкурентів.

Дійсно, відмічають Відомості, російським операторам введення MNP обійшлося б в цілому в 12 мільярдів рублів. Зате споживачі б виграли від зростання конкуренції, оскільки оператори були б вимушені пропонувати вигідніші тарифи і активніше працювати над підвищенням якості зв’язку.

Мінекономрозвитку у своєму укладенні на законопроект посилається на досвід низки країн, де після введення MNP з’ясувалося – споживачі не квапляться скористатися наданою їм свободою від мобільного рабства. Послуга затребувана менш, ніж у одного відсотка абонентів. Відомство пропонує у будь-якому випадку не квапитися з впровадженням технології, адже за кордоном підготовка до нього займала в середньому від двох до чотирьох років.

Крім того, в міністерстві не розуміють у зв’язку із згадкою в тексті законопроекту плати за перенесення номера, яку пропонується регулювати підзаконним актом. річ у тому, що Дмитро Медведєв доручав зробити послугу повністю безкоштовною.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.