Microsoft поступилася Google в суперечці через YouTube

Microsoft випустила оновлене додаток YouTube для платформи Windows Phone. Правда, «додатком» це можна назвати з великою натяжкою – програма являє собою звичайний значок, який перенаправляє користувача на веб-версію відеохостингу.

Microsoft програла масштабну сутичку з Google за забезпечення своєї платформи повноцінним «рідним» YouTube-клієнтом.Нагадаємо, що YouTube відмовлявся зробити офіційний клієнт для платформи Windows Phone. По всій видимості, що належить Google ресурс хотів таким чином знизити привабливість платформи Windows Phone, яка конкурує з Android. Два IT-гіганта зійшлися через YouTube ще в травні. Тоді Microsoft випустила для «вінфонов» повноцінне додаток-клієнт для перегляду і закачування відео на YouTube. Google зажадала його прибрати, так як воно не відображало рекламу, позбавляючи пошуковик і творців відео доходів, і Microsoft підкорилася.

Після цього компанії домовилися, що Microsoft розробить оновлене додаток, що враховує всі вимоги пошукача. Воно, з підтримкою реклами і регіональних обмежень в відео, було випущено в середу, а вже ввечері в четвер Google знову заборонила йому доступ до YouTube. Microsoft відповіла на це розлогим постомв офіційному блозі під назвою недвозначно «Межі відкритості Google».

Як стверджується в публікації, Google для чогось зажадала у Microsoft, щоб клієнт YouTube для Windows Phone неодмінно використав технології HTML5, хоча власні аналоги Google для iOS і Android цю технологію не використовують. На думку софтверного гіганта, це надумана причина, що має на меті зробити роботу з YouTube для користувачів Windows Phone менш комфортною.

По-друге, Google не сподобалося, що програма не враховує всі можливі умови, що задаються творцями відео для показу реклами. Однак це неможливо зробити через обмеження API YouTube, який змушені використовувати розробники сторонніх додатків. З обмеженнями API пов’язана, мабуть, і скарга Google на те, що клієнт надає користувачам найгірший досвід, ніж клієнти для інших платформ. Пошуковик не висловлював таких претензій до старої версії, колишньої по суті «оболонкою» для мобільного сайту. Нарешті, Google не сподобалося, що Microsoft назвала програму просто «YouTube». До версії, заблокованої в травні, таких претензій не виникало.

По всій видимості, випуском YouTube-додатки, що представляє собою банальну посилання, Microsoft позначила свою капітуляцію. Користувачі Windows Phone залишилися без повноцінного «рідного» клієнта для ресурсу. Проте, на платформі Windows Phone випущено кілька сторонніх додатків з повноцінною функціональністю – MetroTube, myTube, PrimeTube і інші. До них Google ніяких претензій не висуває.

Джерело: Windows Phone Central

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.