Microsoft і уряд Москви разом підтримають стартапи

Російський офіс Microsoft і Центр інноваційного розвитку Москви при столичному уряді підписали угоду про співпрацю у сфері підтримки стартапів і створення нових можливостей для молодих підприємців. Під час церемонії підписання угоди були названі 4 стартапу, які отримали гранти Фонду посівного фінансування Microsoft.

Microsoft першою з числа провідних глобальних ІТ-компаній стала партнером Московської програми інкубування технологій. В рамках угоди Microsoft відкриває точку присутності Фонду посівного фінансування на першій в Росії акселерационного майданчику міжнародного класу API Moscow, допомагаючи його резидентам в подачі заявок на отримання гранту Фонду, а тим компаніям, які отримали гранти Microsoft раніше, – скористатися послугами акселератора API Moscow.

Крім того, угода передбачає серію освітніх заходів для стартапів-резидентів API Moscow, які проведуть провідні експерти Microsoft Ventures і Microsoft в Росії.

Під час церемонії підписання угоди були названі 4 стартапу, які отримали гранти Фонду посівного фінансування Microsoft, 2 з них вже є резидентами API Moscow: проект AdWired (м.Москва) отримав грант на розвиток у розмірі 50 000 доларів США, проект Minutta (г.Орел ) – 30 000 доларів США. Ще два гранти, по 30 000 доларів США кожен, були вручені проектам WinkCam (Новосибірськ) і Kid Erudite (м.Москва). Всього ж за час діяльності Фонду вже 35 російських стартапів отримали гранти на загальну суму 1 360 000 доларів США.

Microsoft і API Moscow також домовилися провести ряд спільних заходів. Зокрема, плануються консультації по темі залучення інвестицій з представниками Фонду посівного фінансування Microsoft для резидентів акселератора. Microsoft надасть початківцям IT-підприємцям можливості додаткового навчання та консультаційної підтримки з боку російських і міжнародних експертів, а також зведе їх з потенційними інвесторами і допоможе вивести проекти на російському і міжнародний ринки. Крім того, їм буде надано доступ до передових технологій в рамках програми Microsoft BizSpark.

«У цьому році BizSpark відзначає 5-річчя успішної діяльності в Росії, – зазначив головний операційний директор Microsoft Кевін Тернер. – На сьогоднішній день до програми приєдналися більше 50 000 компаній з більш, ніж 100 країн світу, в тому числі 3 727 з Росії ». У Microsoft і уряді Москви очікують, що підсумком співпраці стануть десятки успішних російських стартапів.

«Уряд Москви реалізує державну цільову програму розвитку інноваційного підприємництва. Залучення досвіду та експертизи Microsoft істотно розширює можливості професійного зростання і розвитку навичок для підприємців-початківців, отримання ними додаткової освіти, а також надає вільний доступ до передових глобальним технологіям », – зазначив генеральний директор Центру інноваційного розвитку Москви Костянтин Фокін. «Підписана сьогодні угода є новим етапом нашого партнерства. Ми сподіваємося забезпечити молодий бізнес новими знаннями і навичками, які дозволять йому швидше розвиватися і рости разом з ІТ-галуззю », – додав він.

«Ми маємо намір продовжувати підтримувати малий і середній бізнес, створювати все нові можливості для розвитку кадрового потенціалу і національних технологій. Я вважаю, що за допомогою таких ініціатив ми робимо внесок у розвиток ІТ-галузі та інноваційної економіки, – зазначив Микола Прянишников, президент Microsoft в Росії. – Microsoft допомагає розробникам створювати і реалізовувати свої ідеї і диференціюватися в умовах конкуренції. Засоби розробки Microsoft, що надаються в рамках програми Bizspark, дозволяють розробникам створювати високоякісне програмне забезпечення простіше й ефективніше. Більш того, ми надаємо стартапам фінансову підтримку – вже 35 компаній-початківців отримали гранти на суму 1 360 000 доларів США. У партнерстві з Урядом Москви ми націлені на нові горизонти ».

Підписання угоди відбулося в рамках прес-брифінгу на тему «Можливості та шляхи розвитку технологічних підприємців», який пройшов за участю головного операційного директора Microsoft Кевіна Тернера, президента Microsoft в Росії Миколи Прянишникова, генерального директора Центру інноваційного розвитку Москви Костянтина Фокіна та молодих підприємців в сфері інформаційних технологій. Представники Уряду Москви і Microsoft розповіли про спільні плани з підтримки стартапів і талановитих ІТ-фахівців, а також про перспективи розвитку ІТ-галузі.

У прес-брифінгу взяли участь успішні російські стартапи, в тому числі популярний сервіс персоналізованого новинного контенту News360, платформа для розробки мобільних додатків Appercode, єдина російська освітня соціальна мережа Щоденник, хмарний сервіс по навігації в області кар’єри для молодих фахівців Pruffi Graph, PaaS платформа для Java і PHP додатків Jelastic / Hivext, проект по розробці мобільних додатків BrightBox Remoto і інші. Крім того, на заході були присутні представники 4 стартапів, які отримали гранти Фонду посівного фінансування Microsoft: Minutta, WinkCam, Kid Erudite і AdWired.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.