Майбутні Sony VAIO : напівнастільний ПК і ультрабук-трансформер

Корпорація Sony не перестає дивувати новинками не лише на мобільних платформах, але і на старо-добрій Windows. Представлені на берлінській виставці IFA Напівнастільний моноблок VAIO Tap 20 і ультрабук-трансформер VAIO Duo 11 заточені під Windows 8 з її сенсорним плитковим інтерфейсом.

Tap 20 – це щось на зразок планшета, адаптованого під те, щоб бути настільним комп’ютером. Він не призначений для того, щоб носити його з собою по вулиці, зате його легко переміщати в межах будинку. Апарат має двадцятидюймовий сенсорний екран(це важливо, оскільки Windows 8 – це ОС, повністю адаптована під сенсорне управління). Унікальна регульована підставка надає користувачеві вибір: розташовувати пристрій вертикально або покласти Tap 20 прямо на поверхню столу, зовсім як пігулку, повідомляє The Verge.

Sony описує Tap 20 як свіжий концепт на ринку домашніх комп’ютерів. Напівнастільний комп’ютер позиціонується як варіант для вітальні. Sony стверджує, що технологія Mobile BRAVIA Engine 2 робить перегляд фільмів набагато приємнішим, а якості звуку у апарату дуже високе. Хороше звучання досягнуте завдяки технології ClearAudio. Крім того, напівнастільний комп’ютер має високоякісний 20-дюймовий екран з дозволом 1600 на 900 пікселів.

Tap 20 буде доступний у варіантах з різними процесорами: Intel Core i3, i5 або i7. Об’єм оперативної пам’яті варіюється від чотирьох до восьми гігабайт. Максимальна кількість пам’яті на жорсткому диску – терабайт. На жаль, потужного ігрового пристрою з комп’ютера не вийде: користувач обмежений графічними можливостями інтегрованої системи Intel HD 4000. Це досить продуктивний чіп, проте його потужності буде недостатньо для більшості сучасних ігор.

У комп’ютер вбудований акумулятор, що дозволить не вимикати прилад, коли ви переносите його з кімнати до кімнати. Проте пристрій не слід плутати з планшетом – воно важить близько п’яти кілограм. Tap 20 з’явиться на ринку вже в жовтні, імовірно, відразу після випуску Windows 8. Sony доки не визначилася, скільки коштуватиме новий прилад.

Другим пристроєм, розробленим явно під сенсорну Windows 8, став трансформер(з планшета в ультрабук і назад) VAIO Duo 11. Комп’ютер складається з двох зрушуваних частин і може перетворюватися або на плоский планшетник, або в деяку подібність розкритого ноутбука. Цифра 11 означає діагональ екрану, товщина пристрою – трохи менше 18 мм, а вага – 1,3 кг, як у середньостатистичного ультрабука.

Sony вирішила не йти на компроміси і використати в комп’ютері екран з дозволом Full HD – 1920 на 1080 точок(і це при діагоналі 11,6 дюйма). У продаж у кінці жовтня(до офіційного запуску Windows 8) поступлять декілька модифікацій Duo 11, що відрізняються об’ємом оперативки(4 або 8 гігабайт) і твердотілого жорсткого диска(128 або 256 Гб). Варіантів процесора, як і у Tap 20, три – Core i3, i5 і i7.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.