LulzSec розкрита, Microsoft анонсує Xbox – конкурента ITunes

Угрупування мережевих хуліганів LulzSeс розкрите. Хакер з Арізони двадцятирічний Рейнальдо Ривера визнав свою провину в зломі сайту Sony Pictures і публікації особистих цих користувачів сайту. Ривера, що діяв під псевдонімами neuron, royal і wildicv, зламав сайт компанії в 2011 році. Отриману інформацію він передав членам угрупування Lulz Security. Хакери отримали тоді більше мільйона даних з сайту SonyPictures.com. Зокрема, це були адреси електронної пошти, паролі, домашні адреси, дати народження і інша особиста інформація користувачів. Уся інформація була викладена в єдиному архіві на хостингу Mediafire. Втрати Sony від цієї хакерської атаки склали 605 тисяч доларів.

Lulz Security активно діяли навесні і літом 2011 року. За декілька тижнів їх жертвами стали телекомпанія PBS, що зробила негативний матеріал про Джуліана Ассанже, ЦРУ, Сенат США, підрозділи ФБР і інші організації. На Lulz Security було оголошено полювання. І, поки в реальності киберполицейские шукали хуліганів, в Інтернеті група хакерів ставала усе більш популярною. Один з оглядачів TechCrunch навіть припустив, що усі ЗМІ навперебій оспівують LulzSec тільки із страху, що у відповідь на негативний відгук, мережеві хулігани почнуть атакувати сайти видань або зламають особисту пошту журналістів. Втім, багато відомих IT- репортерів відкрито і серйозно захоплювалися роботою Lulz Security не дивлячись на те, що це справжні злочини.

Ривера був затриманий у кінці серпня 2012 року. Відзначається, що він сам здався владі. При цьому важливо, що майже за рік до цього таємно був заарештований лідер LulzSec – в онлайн відомий під псевдонімом Сабу – Гектор Ксавьер Монсегур – 28-річний хакер з Нью-Йорка. Згодом він погодився працювати інформатором ФБР, і його співпраця з владою привела до арешту інших членів LulzSec в США і інших країнах.

Після арешту двадцятирічному Рейнальдо Ривера загрожувало максимальне покарання у вигляді 15 років в’язниці, але в обмін на його визнання провини, офіс прокурора США обіцяє йому пом’якшення вироку. Зараз Ривере загрожує до п’яти років в’язниці, а також штраф в розмірі не менше 250 тисяч доларів. Крім того, він погодився відшкодувати збиток своїм жертвам. Суд призначений на 14 березня 2013 року.

***

Microsoft анонсувала новий сервіс Xbox Music, який буде доступний володарям консолей Xbox розпочинаючи вже з цього тижня. Новий сервіс також стане доступний для власників комп’ютерів на базі Windows 8 і Windows RT, зокрема для власного планшета Microsoft під назвою Surface. Запуск Windows 8 і RT очікується у кінці місяця і тоді ж користувачі ПК і планшетів зможуть спробувати музичний ресурс у дії. Тут відразу варто обмовитися, що з WinPhone 7 і Window 7 сервіс працювати не буде.

Зараз Xbox Music включає 30 мільйонів цифрових записів, проти 26 мільйонів у iTunes, а крім того, сервіс пропонує 70 000 музичних кліпів, які будуть доступні тільки власникам Xbox. На етапі запуску музичний сервіс буде доступний в 22 країнах. Наступного року Microsoft має намір випустити клієнтське програмне забезпечення Xbox Music для iOS і Android. Сервіс буде доступний як безкоштовно(з рекламою), так і в платному варіанті: 9,99 доларів за нелімітоване потокове прослуховування, в якому повністю виключена реклама.

Платформа Xbox Music замінюватиме собою бренд Zune, який, м’яко кажучи, не зміг конкурувати з iTunes і Microsoft відмовилася від його розвитку. Про новий продукт від Майкрософту IT – журналісти пишуть, як про ще один музичний сервіс і, хоча припускають змагання XBox Music з iTunes і Amazon Cloud Player, але обов’язково додають, що аби не вийшло як минулого разу, маючи зважаючи на, звичайно ж, з тріском Zune, що провалився.

До речі, минулого разу була плутанина і з файлами з DRM – захистом(тій же компанії Microsoft), які Zune просто не розпізнавав тільки тому, що вони були куплені не в Zune Marketplace, а в Microsoft MSN Music. У результаті сервера із захистом-DRM корпорація просто відключила, мовляв, вибачте, проект себе не виправдав і закривається.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.