Лабораторія Касперского випустить захищену операционку

Один з провідних світових розробників ПО для безпеки, Лабораторія Касперского вирішив створити власну операційну систему. Головною її особливістю стане максимальна захищеність від будь-яких кибератак, а сферою застосування – промисловість, включаючи стратегічно важливі об’єкти інфраструктури і підприємства.

Ми працюємо . над захищеною операційною системою, призначеною для критично важливих інформаційних систем(Industrial Control Systems, ICS) , – пише у своєму блозі гендиректор компанії Євгеній Касперский. За його словами, затребуваність подібного продукту ринком стала очевидна після ряду гучних атак на інформаційні системи підприємств, включаючи атаки вірусів Flame, Gauss і інших.

Існуючі способи узабезпечити подібні системи недосконалі, упевнений Касперский. Ні ізоляція критично важливих комп’ютерних мереж, ні засекречування початкових кодів операційних систем і навіть їх характеристик не рятують від безпечності співробітників або всюдисущих хакерів.

За словами головного російського борця з киберугрозами, узяти і цілком переписати увесь промисловий софтвер нереально. Проте можна створити захищену операційну систему, на якій він працюватиме, і обдурить яку вірусам і хакерам не вдасться. Саме цим і зайнялася Лабораторія Касперского деякий час назад.

Касперский вважає, що його компанія здатна реалізувати задумане, хоча раніше створити безпечну операционку не вийшло ні у Microsoft, ні у Apple, ні у співтовариства розробників систем з відкритим початковим кодом.

По-перше, наша система – вузькоспеціалізована, вона розробляється для вирішення конкретного завдання, і не призначена для гри в Half – Life, редагування відео або спілкування в соцсетях. По-друге, ми працюємо над методом написання ПО, яке в принципі(by design) не буде здатне виконувати незаявлену в нім функціональність. Цей момент – найважливіший: неможливість виконання стороннього коду, злому системи або програм в нашому проекті – це річ доводжувана і перевіряється, – відмічає глава Лабораторії Касперского.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.