Комп’ютери вчаться відчувати настрій користувача

Учені працюють над створенням програм, здатних визначати емоції людини за виразом обличчя. Якщо фахівці досягнуть успіху, комп’ютери зможуть не лише навчитися підлаштовуватися під настрій користувача, але і допоможуть аутистам адаптуватися до спілкування.

Люди досить добре уміють розуміти емоції один одного. Ми здатні уловити сотні відтінків найрізноманітніших переживань, а ось машини поки що не здатні розпізнати навіть найпростіші почуття. Світ цифрового спілкування позбавлений безлічі способів передання емоцій. Наш проект зможе змінити це, – заявляє Розалинд Пикард, глава дослідницької групи по оцифруванню емоцій в Массачусетському інституті технологій.

Слід зазначити, що проект має намір допомогти сприймати емоції не лише машинам, але і людям. У рамках дослідження вже були створені спеціальні окуляри для людей з синдромом Аспергера(м’яка форма аутизму), які за допомогою світлових сигналів попереджають користувача про те, що він натомив того, з ким разговариевает. Коли пристрій визначає у співрозмовника ознаки нудьги, запалюється жовта лампочка, а коли він повністю втомлюється від спілкування – червона, повідомляє The New York Times.

Пикард розробляє програми, які визначають емоції людини по 24 точкам на його обличчі. У минулому комп’ютерні алгоритми не могли відрізнити посмішку від усмішки, яка супроводжує розчарування. За словами учених, причиною цього був низький дозвіл веб-камер і недостатня кількість варіантів емоцій у базі даних системи.

Нині веб-камери набули можливості писати відео навіть в HD – дозволі, а щоб скласти базу емоційних даних, дослідники найняли близько двадцяти жінок, робота яких полягає в тому, щоб будувати комп’ютеру рожі – заносити в систему знімки сотень варіантів різних емоцій.

Почало незвичайному проекту поклав професор Кембриджа Пітер Робинсон. Одного разу він стояв в пробці і його GPS – навігатор продовжував дратівливо пищати. Тоді Робинсон замислився про те, щоб створити пристрій, який би міг сприймати людські почуття.

Проте у нової технології є і зворотна сторона. Супротивники проекту заявляють, що не хочуть, щоб, приміром, про їх настрій знала онлайн-реклама в Інтернеті або щоб емоційний статус вмить транслювався в соціальні мережі.

Слід зазначити, що навряд чи технологія сприйняття почуттів через вираз обличчя зможе стати досконалою. Взаємозв’язок між тим, що відбивається на наших лицях і нашими справжніми емоціями далеко не повна, – стверджують учені.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.