Комп’ютери в лікарнях теж хворіють

На більшості лікувальних апаратів в лікарнях встановлені застарілі операційні системи, що робить їх уразливими для шкідливих програм. Для вивчення проблеми фахівці зібрали наукову конференцію.

Technology Review повідомляє, що комп’ютеризовані лікувальні установки в лікарнях(приміром, МРТ-сканери) дуже уразливі для шкідливих програм. Багато систем вже заражені вірусами. Це сильно знижує ефективність їх роботи, що у результаті представляє небезпеку для пацієнтів.

Підвищена вірусна небезпека пояснюється тим, що частенько медичне устаткування працює на застарілих версіях операційних систем, найбільш популярною з яких є Windows 2000. Виробники медичних приладів найчастіше не передбачають можливість оновлення ОС пристрою, щоб уникнути можливих програмних неполадок.

Масштаби проблеми стали темою для обговорення в Національному інституті стандартизації і технології. Марк Олсон, глава відділу інформаційної безпеки в Медичному центрі Бостона Бет-Изрейел, розповів присутнім, що шкідливі програми заразили ембріональні монітори в його лікарні: Пристрої стали працювати настільки повільно, що не можуть належним чином записати інформацію. На щастя, у нас є резервна модель. Проте якщо з нею щось станеться, у клініки можуть виникнути великі труднощі.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.