Комп’ютери незабаром замінять суддів

Уже в найближчому майбутньому комп’ютерні програми навчаться приймати судові рішення. Причому, кажуть вчені, електронні служителі порядку будуть виносити вироки куди більш об’єктивно і розумно, ніж люди.

Людина не може бути повністю неупереджений. Дослідження довели, що на вердикти суддів часто впливають такі чинники, як сімейні проблеми, стан здоров’я і навіть прийом їжі перед засіданням. На жаль, така суб’єктивна природа людини.

Цю проблему можуть вирішити комп’ютери. Програмні засоби вже грають важливу роль в правовому полі. Додатки активно застосовуються для обробки юридичних документів при великих угодах. Застосування штучного інтелекту в області правосуддя – це куди більш рішучий крок у майбутнє. Це проект зі створення автоматизованої системи, яка буде здатна обробляти складні логічні аргументи, пише New Scientist.

У минулому році Том Гордон з університету Фраунгофера в Мюнхені в співдружності з німецькою компанією Init почав створення системи під назвою Elterngeld ( «Гроші батьків»). Дана програма вміє приймати автоматичні рішення за позовами про дитячі посібниках. Elterngeld – це система з відкритим вихідним кодом, що забезпечує прозорість прийняття рішень.

Elterngeld діє таким чином: в систему завантажується заяву, наприклад «мені потрібні гроші на утримання п’ятирічного сина», і вся додаткова інформація по справі. Після цього комп’ютерний помічник звіряється з законодавчими актами і виносить вердикт.

Гордон продемонструє працюючу веб-версію своєї системи на конференції в Італії в червні цього року. Розробники вже ведуть переговори з владою про використання нового софта.

Поки що штучний інтелект не може замінити людину повністю. Головна проблема полягає в тому, що в систему доводиться вручну вбивати всі необхідні закони, переробивши їх в структурований машинний формат. Це дуже кропіткий процес. Доводиться розбити закон на окремі концепції, вибудувати їх в базу даних і позначити зв’язки між окремими концепціями. Гордон сподівається, що незабаром всі закони будуть спочатку розроблятися з оглядкою на подальше використання машинами, так що цього процесу можна буде уникнути.

Використовуючи схожий принцип, Анна Ронкайнен, співзасновник фінської компанії Onomatics, розробляє програму під назвою TrademarkNow. Ця програма вміє автоматично порівнювати схожість нових торгових марок з існуючими, щоб виявити порушення авторських прав.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.