Китайських студентів відправляють на айфони як на картоплю

У китайській пресі з’явилися відомості, що тисячі студентів з округу Хуайань(у провінції Цзянсу на сході країни) після зайняття змушують працювати на заводах Foxconn. Як пише ShanghaiDaily, що вчаться в примусовому порядку відправляють на фабрики, оскільки компанії бракує робочої сили для складання смартфонів Apple.

Ці газети грунтуються на публікаціях в онлайн-форумах. Одна із студенток місцевого технологічного інституту пише, що на фабрику Foxconn для складання нових айфонів викликали принаймні 200 чоловік з її внз. Студенти приступили до роботи на виробництві минулого четверга, 30 серпня.

Юзер під ніком mengnuilQ84 пише, що їх змушують працювати по 12 годин в день. За шестиденку студентам пообіцяли платити 1,550 юанів(близько 245 доларів) в місяць, проте їм доводиться витрачати сотні юанів на живлення і проживання. Ці слова підтверджують декілька учнів з п’яти інших інститутів.

Користувач mengnuilQ84 відмічає, що Foxconn не хапає близько 10 тисяч робітників, тому місцева влада вирішила направити на складання iPhone студентів. При цьому вони не підписують договір про найм, а їх батьків не повідомляють. Викладачі з місцевих коледжів визнають, що зайняття було припинене на декілька місяців. За їх словами, стажування, спрямоване на випробування умов праці і формування особистих якостей, є обов’язковим курсом для студентів.

Сама Foxconn спростовує публікації в ЗМІ про примусові роботи, передає Bloomberg. Компанія заявила, що число стажистів складає близько 2,7% від усіх співробітників в Китаї, а студенти працюють на фабриках за власним бажанням, і насильно їх ніхто не тримає.

Правозахисні організації регулярно критикують Foxconn за надмірну тривалість робочого дня, шкідливі для здоров’я умови в цехах, а також звинувачують в широкомасштабному наймі низькооплачуваних учнів і стажистів. На початку року Асоціація справедливої праці(FLA) за підсумками незалежного аудиту виявила на фабриках компанії в Китаї серйозні порушення умов праці.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.