Китайські хакери викрали секретні розробки американської ПРО

Китайські хакери, провідні справжню кібервійну проти урядів найбільших країн, вкрали секрети новітніх американських розробок, що становлять основу протиракетної оборони США. Інформація про це міститься в доповіді наукової ради міністерства оборони країни. Найближчим часом з документом ознайомляться члени уряду, а також представники Пентагону і компаній, що виконують оборонні замовлення.

Автори доповіді висловили побоювання, що Пекін використовує викрадені секрети для посилення своєї військової могутності. У тексті міститься перелік проектів, які втратили конфіденційність через атак. Серед них – винищувач F-18, вертоліт Black Hawk, конвертоплан V-22 Osprey, кілька бойових кораблів, протиракетний комплекс THAAD і система ПРО Aegis. Найдорожчою витоком стала інформація про винищувач F-35 вартістю 1,4 трильйона доларів. Як відзначають у виданні, «це найдорожча система озброєння з усіх, коли-небудь побудованих». Варто відзначити, дані про розробки F-35 втратили секретність ще в 2007 році.

Представники наукової ради не стали безпосередньо покладати провину за подію саме на хакерів. Проте, вони дали зрозуміти, що атаки були проведені з території КНР. Коли саме було здійснено зломи, невідомо. Крім того, не зовсім ясно, чи були вкрадені розробки цілком або частково.

Напередодні зломщики з Пекіна атакували австралійські сервери. Хакерам вдалося отримати доступ до креслень компанії, яка зараз будує нову штаб-квартиру Служби безпеки і розвідки Австралії. Влада резюмували, що в руках китайців виявилися дані про структуру безпеки приміщення, а також поверховому розташуванні майбутніх офісів.

Не виключено, що хакерам також вдалося викрасти конфіденційну інформацію з МЗС Австралії. При цьому глава відомства Боб Карр підкреслив, що атаки не стануть причиною погіршення взаємин двох країн. Австралійська влада відмовилися докладно коментувати подію. Проте, один з представників партії Зелених назвав злом «витоком епічного формату».

У січні 2013 року після чергової атаки, в ході якої постраждали великі урядові сервери, влада США заявила про п’ятикратне посилення кібербезпеки. Штат підрозділів, що забезпечують такий захист, складе близько 5 тисяч осіб. Ступінь відповідальності за кіберзлочини, вчинені проти США, також зросте.

Джерела: The Washington Post, ІТАР-ТАСС

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.