Китайське мережеве устаткування запідозрили в шпигунстві

Huawei і ZTE погрожують національній безпеці США. Такого висновку дійшов комітет Конгресу з розвідки. За даними The Wall Street Journal, розслідування діяльності китайських компаній було ініційоване в листопаді 2011 року. Основою для цього послужили підозри, що мережі, побудовані на основі устаткування Huawei і ZTE, уразливі для маніпуляцій з боку Китаю. Обидві компанії роблять устаткування для інтернет-провайдерів, магістрального і стільникового зв’язку. На думку авторів доповіді, телекомунікаційні корпорації можуть піддатися впливу свого уряду.

Грунтуючись на наявній інформації, не можна бути упевненим, що Huawei і ZTE вільні від впливу іноземної держави, а відповідно, вони створюють загрозу безпеки США і нашим системам. Китай має засоби, можливості і причини для використання своїх телекомунікаційних корпорацій з шкідливими цілями, – говориться в попередній доповіді комітету.

Значна частина критичних зауважень, обнародуваних в доповіді, адресована Huawei, найбільшому після шведської компанії Ericsson виробникові телекомунікаційного устаткування у світі. 25 років тому компанію заснував Жень Чженфей, відставний майор армії Китаю. У ЗМІ регулярно висловлюються припущення, що глава Huawei тісно співпрацює з китайською владою.

Три роки тому до висновку про те, що Huawei може зашкодити національній безпеці, також прийшло Розвідувальне бюро Індії. В результаті китайська корпорація не зуміла отримати декілька контрактів на постачання свого устаткування в суміжні з Пакистаном області країни. Також експансії Huawei робили протидію влади Австралії. У 2008 році уряд США заблокував угоду по купівлі Huawei 20% компанії 3Com, а в 2011 році влади не дозволили китайському гігантові придбати іншу американську комп’ютерну компанію – 3Leaf Systems.

У інтерв’ю телеканалу CBS глава комітету з розвідки і один з авторів доповіді Майк Роджерс заявив, що американським підприємцям варто знайти собі інших постачальників, якщо вони цінують комерційні таємниці, піклуються об особистих цих клієнтів і національній безпеці країни.

Нині доповідь носить рекомендаційний характер, проте, як повідомляє Reuters, ці розслідування вже направлені до міністерств юстиції і внутрішній безпеці США. Наслідки доповіді можуть серйозно позначитися на бізнесі китайських корпорацій в Америці – Конгрес може заборонити Huawei і ZTE укладати контракти з американськими фірмами і брати участь в злитті і поглинаннях. Відповідна пропозиція вже внесена авторами доповіді в комітет з іноземних інвестицій уряду США.

Зараз обидві компанії мають порівняно невеликі долі на американському ринку порівняно з такими великими гравцями, як Cisco і HP, – для Huawei продажу в США складають усього близько 4% від загального показника. ZTE бізнес в США приносить від 2% до 3% прибули, при цьому велика частина доходів китайських виробників припала на продажі смартфонів.

У Huawei і ZTE висунені в доповіді претензії категорично заперечують і вважають їх політично мотивованими. На захист компаній встав МЗС КНР. Відмітно, що звинувачення на адресу китайських виробників прозвучали в розпал передвиборної кампанії в США – стосункам з Китаєм приділяється значна увага в програмах обох кандидатів.

Раніше адміністрація президента Обами з міркувань безпеки заблокувала продаж тих, що знаходяться біля бази ВМС США вітряних електростанцій зареєстрованої в США компанії Ralls Corp., власниками якої є китайські бізнесмени. Це перший за останні 22 роки випадок, коли американська влада відмовилася від зарубіжних інвестицій в інфраструктуру країни.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.