Карти Apple економлять трафік

У нових карт Apple, які користувачі і аналітики розкритикували за масу фактичних і технічних помилок, знайшли важливу перевагу перед конкуруючими Google Maps. Аналітична компанія Onavo з’ясувала, що навігаційний сервіс Apple витрачає в п’ять разів менше трафіку, ніж його гугловский аналог.

Ця особливість буде корисна абонентам, у яких швидкість або об’єм передаваних даних обмежені тарифним планом. У дослідженні Onavo говориться, що в ході декількох вимірів Apple Maps завантажили з Інтернету близько 271 кілобайта. Карти Google при тому ж навантаженні викачали в середньому 1,3 мегабайта.

Більше того, в деяких випадках(наприклад, при наближенні ділянки карта) служба Apple економить трафік до семи разів, відмічає аналітики. Перевага яблучних карт перед Google Maps полягає у використанні векторної, а не растрової графіки. Такий підхід дозволяє завантажувати з Мережі менше за даних, коли користувач здійснює якусь дію(наприклад, змінює масштаб).

Економія трафіку – неважлива перевага за ситуації, коли картам Apple не можна довіряти. З моменту виходу 19 вересня iOS 6 у нового сервісу знайшли масу недоліків : покрокова навігація працює некоректно, на картах часто вказані застарілі назви, а також є присутніми численні фактичні(приміром, Тверську вулицю в Москві Apple перейменувала у вулицю Горького) і технічні помилки.

Незабаром за недоробку карт вибачився особисто глава Apple Тім Кук. Визнавши провал, компанія порекомендувала тимчасово встановити програми від конкурентів(MapQuest, Waze, Bing від Microsoft, а також веб-версії Nokia або Google).

Між тим, як стало відомо виданню AllThingD, в картах Google для iPhone і iPad зовсім скоро з’явиться режим перегляду вулиць(Street View). Вони будуть доступні в мобільній веб-версії Google Maps. Очікується, що оновлення станеться вже цього тижня. Google також працює над окремим додатком карт для iOS, проте навряд чи воно буде готове в найближчі декілька місяців.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.