IPad поступився планшетам Samsung лідерством в Росії

Samsung, що випускає лінійки планшетів Galaxy Tab і Note, в серпні обійшла Apple по продажах в РФ. Про це пише газета Відомості з посиланням на аналітичну компанію GfK. Згідно із звітом, корейці володіють 28-процентною долею в Росії, а виробник iPad – 26,8%. На інші компанії припало 45,2%.

При цьому з січня по липень 2012-го доля Samsung виросла майже на десять процентних пунктів – з 16,8 до 27,3%, – тоді як доля Apple коливалася в межах 36,1-31,1%. GfK назвала серед причин переваги сімейства Galaxy над iPad нижчі ціни і широкий модельний ряд. Успіх корейців не в останню чергу пов’язаний з новим планшетів GalaxyNote 10.1, що вийшов в серпні.

З іншого боку, не слід забувати, що значна доля iPad ввозиться в Росію неофіційно. Чи враховує GfK постачання сірих планшетников Apple, неясно. Звичайно, аналогічного роду імпорт торкається і продукції Samsung, але в менших масштабах.

Можна припустити, що чимала доля продажів Samsung в РФ доводиться на недорогі 7-дюймові моделі(GalaxyTab, 7.0 Plus і 7.7), де конкуренція у корейців доки невелика. У США, нагадаємо, цей сегмент представляють Nexus 7, який з липня випускає Google, і Kindle Fire HD від Amazon(вийшов у вересні).

Можливо, розстановка сил поміняється після 11 жовтня, коли на російський ринок поступить Nexus 7. Більше того, від Apple незабаром чекають міні-версію планшетника iPad з діагоналлю 7,85 дюйма. За деякими даними, ціна на компактний айпед не перевищить 300 доларів, а представлений він може бути 10 жовтня.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.