Інструменти місяці. Огляд головних Android-додатків квітня

Серед віртуальних полиць магазину Google Play легко заблукати, легко набрати непотрібного і не знайти того самого додатку, який зробить ваше життя трішки ефективніше або цікавіше. Ми допоможуть не пропустити найцікавіші нові (або оновлені) програми для Android.

Клавіатура Swype 1.5
Почнемо цей щомісячний огляд з, мабуть, найкориснішою софтовой Android-новинки місяця. Власне, для тих, хто практикує установку додатків не тільки з Google Play і не цурається бета-версій, клавіатура Swype давно не новинка, але минулого тижня фінальна версія 1.5 програми вперше з’явилася в Google Play.

Для непосвячених нагадаємо: Swype – це утиліта, яка замінює штатну клавіатуру Android або творіння виробника вашого смартфона інший, більш «розумною». Відстежуючи переміщення пальця (без відриву) по дисплею, система вгадує, яке слово набирає користувач, а, крім цього, пропонує наступне з урахуванням контексту. Якщо у неї це не виходить – вона пропонує варіанти заміни, і досить точні.

Початково створена Клиффом Кашлер (ця людина давним-давно придумав систему предикативного введення T9, років 5 тому ви напевно користувалися їй, набираючи SMS на звичайному мобільнику) технологія Swype була придбана компанією Nuance в кінці 2011-го.

Півтора роки пішло на розробку абсолютно нової програми – працювали, мабуть, над інтеграцією в програму технологій Nuance. Це, по-перше, одна з найдосконаліших на сьогодні реалізацій голосового введення. По-друге, «хмарний» словник, який повинен зробити систему по суті самонавчальної і різко підвищити якість предикативного введення. Якщо у вас є і смартфон і планшет на Android, дані словника можна синхронізувати через «хмару» Nuance.

Докладний огляд новинки ми зробили в день її виходу, можете ознайомитися. У Google Play же можна скачати безкоштовну пробну або повноцінну платну (31 р. 32 коп.) Версію.

Press
У березневому огляді в топах була читалка новин Feedly, яка, при всій своїй функціональності, мені якось не дуже сподобалася. А ось конкурент під назвою Press, у якого в квітні сталося велике оновлення, як раз-таки є для мене новинним додатком за замовчуванням на Android. Поки що додаток працює в зв’язці з доживає останні місяці Google Reader, але найближчим часом розробники обіцяють додати інші можливості синхронізації.

В оновленні 1.2 у програми з’явилося два віджету: один великий зі злегка прозорим чорним фоном, який можна масштабувати і прокручувати (в ньому показується новинна стрічка в компактному вигляді), а інший маленький (лічильник розміром 1х1, які відображає число непрочитаних статей). Якщо у вас Android 4.2+, віджети можна розташувати на екрані блокування.

Press також обзавівся довгоочікуваної прокруткою карток статей за допомогою свайпов. А зі списку заголовків заміткою можна швидко поділитися, додати в обране або відзначити все нижче – або вищі як переглянуті. Для цього потрібно затримати палець на значку з іконкою фида в лівій частині плашки. Натискання дозволяє відзначити новина як прочитання або повернути позначку «непрочитаний».

Press привертає стильним дизайном в дусі Holo (хоча кольору більше відповідають популярному на iOS і Mac Reeder), швидкої і плавною анімацією, а також увагою розробників до думки користувачів. Версія 1.0 мала масу недоліків, користуватися нею було незручно, і крім дизайну програма мало чим приваблювала. Критика була почута, і Press 1.2 – це вже, на мій погляд, найкрасивіший і зручний рідер новин на Android. Особливо для тих, хто підписаний на пару десятків фідів, в кожному з яких щодня появлется по кілька десятків новин.

Програму можна завантажити в Google Play (90 р. 51 коп.)

Лончер Facebook Home
Хоча, судячи з відгуків, це додаток по праву може очолити список найгірших новинок квітня (рейтинг в Goоgle Play близько двійки, більше половини користувачів поставили одиницю) згадати його все ж варто. Найбільша в світі соцмережа з помпою анонсувала на початку квітня власну заміну робочого столу Android, в якій немає місця ні віджетів, ні «живим шпалер», а є головним чином нескінченний потік того, що ваші дорогі друзі, а також представники чогось «лайкнути »вами брендів, виклали на загальний огляд.

Екран блокування після установки Facebook Home перетворюється в перегортати горизонтальними свайпамі список карток з оновленнями статусу з вашої стрічки новин в соцмережі, в якості фону для записів використовуються викладені користувачами фотографіями (у багатьох випадках саме це змусить бігти від програми як від вогню). Натиснувши на гурток з власним портретом, можна запустити чат, панель з додатками (з неї ж можна відправляти нові записи), або повернутися до останньої використовуваної програмою.

Разок подивитися на це вживу і правда варто, ідея цікава, проте рекомендувати можна лише тим, хто не мислить свого життя без Facebook, днює і ночує в соцмережі, і з радістю погодився б на імплантацію її програми-клієнта безпосередньо в мозок.

Для деяких пристроїв установка Facebook Home доступна з магазину Google Play, інші ж можуть поекспериментувати, скориставшись описаним нами раніше обхідним шляхом.

Twitter для Android 4.0
Значне оновлення на самому початку місяця отримав офіційний клієнт Twitter для Android. Якщо попередня версія в цілому зовні і функціонально копіювала додаток для iOS, то тепер цьому неподобству покладено край – офіційний Twitter перейшов на Holo-стилістику і став виглядати на сучасних Android-апаратах набагато органічніше.

З точки зору функцій головне зміна торкнулася навігації – між вкладками ( «Головна», «На зв’язку», «В курсі» і «Я») тепер можна переміщатися за допомогою горизонтальних свайпов. Так набагато швидше, а у власників апаратів з великими екранами серйозно зменшиться ризик вивиху великого пальця – тепер немає необхідності тягнутися до кнопок вкладок у верхній частині екрану.

Twitter для Android: як було (праворуч) і як стало

У кнопок вкладок прибрали підписи, дизайн зробили плоским, зникли і роздільники між кнопками. Шрифт твітів став тоншим і витонченіше, коротше кажучи, мені новий дизайн подобається набагато більше. Якщо в кінці березня я мало не перейшов остаточно на Robird (читайте про цю цікаву розробці в огляді кращих Android-додатків березня), то тепер навіть і не знаю – штатний клієнт зі свайпамі, новим дизайном і практично ідеальною плавністю прокрутки мені здається не менше привабливим .

Twitter в Google Play (безкоштовно)

Battery Core Live Wallpaper
Крім практичних інструментів, душа часто вимагає всякого мало корисним, але красивого пустощів. З цієї серії нові живі шпалери Battery Core Live Wallpaper. Досить стильно (хоча для останніх версій Android краще підійшов би більш плоский дизайн) виконане додаток дозволяє постійно бачити в якості шпалер домашнього екрану якийсь складно влаштований диск, який символізує батарею смартфона.

Чим менше заряду батареї залишилося, тим повільніше обертається ця чи полуорганіческая шестерня, то чи всевидюче око технобога майбутнього (стиль, до речі, можна вибрати). Відображається і точне значення заряду батареї, а також напруга і температура. Що саме відображати, а що ні – можна вибрати в настройках. Безкоштовна версія прагне змусити користувача витратити долар на платну, показуючи рекламу і не дозволяючи міняти колір елементів «живих шпалер».

Особисто я такі шпалери навряд чи стану використовувати, вже дуже мені подобаються ті, що є в стандартному постачанні Jelly Bean. Але знаю багатьох власників Android-апаратів, кому новинка точно сподобається. Плюс в тому, що це саме живі шпалери, а не віджет, тобто ви не жертвуєте під виведену в реальному часі інформацію про батарею ні сантиметра екранного простору.

Battery Core Live Wallpaper в Google Play (30 р. 70 коп.)

Google Play Store 4.0
Нарешті, в квітні оновилося (поки що, втім, далеко не на всіх Android-апаратах) в якомусь сенсі найголовніше Android-додаток, то, з якого в більшості випадків беруться всі інші – магазин Google Play. Якщо ви хочете встановити його на свій апарат, не чекаючи офіційного поновлення, це зробити дуже просто, знайшовши apk-файл в Мережі і встановивши його вручну. Можете нагугліть самі, а я брав ось тут, на LG Optimus G додаток замінило стару версію і запрацювало без проблем.

Функціонально «маркет» по суті не змінився, а ось зовнішність поміняв кардинально – замість чорного і сірого тепер в основному білий (як в «розумному помічнику Google Now) з кольоровими акцентами. У стилі Google Now змінені були і шрифти. Заголовний вікні керування і стартові екрани розділів тепер якось ще наполегливіше пропонують користувачам різний контент, зате посилання на окремі розділи (в Росії це програми, ігри, книги і фільми) зручно винесені на самий верх.Загалом, Google провела в магазині косметичний ремонт, оновила вітрину, і в цілому вдало – молодці.

C нашим оглядом найпомітніших Android-додатків березня можна ознайомитися тут. А взагалі про нові цікаві програми ми пишемо регулярно, стежити за оновленнями сайту можна в Twitter, ВКонтакте, Facebook або навіть в Google+.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.