Google запустила віртуального «душеприкажчика»

Google відкрила нову службу Inactive Account Manager ( «Google про всяк випадок»), яка допоможе розпорядитися даними після смерті користувача. Якщо протягом тривалого часу (від 3 місяців до року) акаунт перестане проявляти активність, Google зможе видалити всю пов’язану з ним інформацію, або відправити її близького родича.

Доступ до менеджера відкритий на сторінці аккаунта. Налаштування «заповіту» відбувається в кілька етапів. Спочатку потрібно визначити термін (3, 6, 9 або 12 місяців), після закінчення якого всі дані будуть видалені або відправлені довіреній особі. Лічильник обнуляється кожен раз, коли ви робите будь-яку дію в акаунті Google (наприклад, перевіряєте пошту або шукаєте в Інтернеті), говориться в блозі компанії.

У другому випадку також потрібно вказати сервіси (серед доступних – пошта Gmail, кнопки «+1», ролики YouTube, блог Blogger, голосовий чат Google Voice, фотографії Picasa Web Alubms, «хмара» Google Drive, «Контакти» і «Кола» з Google+) і контактні адреси близьких людей, на які станеться пересилання. Важливо, що родичі отримають не паролі, а тільки інформацію, зібрану воєдино з різних служб Google.

Перед тим як виконати «заповіт», Google спочатку відправить СМС і лист на резервний ящик. Так компанія зможе точно переконатися, що користувач помер, а не переключився на конкуруючі служби Microsoft Bing або Outlook.com.

IT-компанії по-різному вирішують ситуацію з померлими користувачами. Наприклад, Facebook не видає родичам логін і пароль, але дозволяє перевести неактивний аккаунт в особливий режим, що дозволяє друзям ділитися спогадами в його «Хроніці». У Twitter набагато складніша система, яка передбачає відправку копії свідоцтва про народження, посвідчення водія, вирізку з газети з некрологом та інших документів.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.