Голова ради директорів Google розвіяв чутки і домисли

Минулого тижня наша програма розповідала про витік з корпорації Google. Тоді на Youtube з’явився рекламний ролик додатки Google Now для мобільного операційки Apple. Відео не провисіла в загальному доступі і години. Його видалили.Але всюдисущі журналісти встигли завантажити коротку рекламку і розтиражувати її за іншими відеохостингам, куди Google не дотягнеться.

Так ось в той час представники Google заперечували свою причетність до кліпу, проте на цьому тижні голова ради директорів компанії Ерік Шмідт заявив в Індії в рамках саміту Google Big Tent, що реліз Google Now на iOS відбудеться в тому випадку, якщо на це буде отримано дозвіл Apple.

«Коли ми побачимо Google Now на своїх« айфонів »? – Питає ведучий.

«Вам краще обговорити це з Apple, – відповідає Шмідт. – У Apple є певна політика схвалення і несхвалення додатків, які розробники представляють для його магазину AppStore. І деякі з додатків, що ми робимо, вони схвалюють, а деякі просто відкидають. Нещодавно, вони схвалили наші Google Maps ».

У минулому році представники Google заявляли, що Apple не збирається пропускати додаток карт Google Maps в AppStore, так як карти Google є прямим конкурентом власним картам Apple. Однак, як ми бачимо, це твердження виявилося неправдою. Чи чекає така ж доля додаток Google Now – питання часу.

Цікаво, що слова Еріка Шмідта деякі журналісти зрозуміли так, ніби-то Google відправила додаток на затвердження в AppStore. У той же час компанія Apple офіційно заявила, що Ерік Шмідт був дезінформований, і додаток Google Now не було відправлено на затвердження в AppStore, що пізніше підтвердили і представники прес-служби Google.

Як би там не було, шанси у конкурента еппловскій вірутальних помічниці з’явитися на iOS дуже непогані. Якщо, звичайно, ті, хто розробляв Siri, не будуть проти цього заперечувати.

Ще одна заява зробив Ерік Шмідт в Індії. Воно тут же з’явилося в заголовках всіх інтернет-ЗМІ. Голова ради директорів компанії спростував чутки про злиття двох операційних систем – Android для мобільних пристроїв і Chrome OS для комп’ютерів. Він заявив, що обидві платформи залишаться незалежними, але в майбутньому у них може з’явитися більше спільних рис.

Можливість, що дві операційки будуть об’єднані, ЗМІ почали обговорювати минулого тижня, коли стало відомо про відхід Енді Рубіна з посади голови з розробки Android. Google оголосила, що його місце займе Сундар Пічаї – старший віце-президент по Chrome і Google Apps. Він поєднуватиме керівництво мобільного «віссю» зі своїми поточними проектами.

Ця новина сильно схвилювала IT-співтовариство. Енді Рубін працював над платформою Android протягом дев’яти років.Його називають «батьком» операційки, оскільки він її придумав, створив, а після – в 2003 році – заснував компанію Android Inc., яка через два роки була куплена Google.

На даний момент під управлінням Android працює близько 70% пристроїв у всьому світі. Не дивно, що підприємницькі кола стривожила новина про відставку Енді Рубіна і заміни його на людину, яка ось уже кілька років працює над непопулярною Chrome OS, яку ринок досі не зрозумів і не прийняв.

Хвиля обговорень і питань була такою великою, що Ерік Шмідт вирішив детально прокоментувати цю рокіровку в інтерв’ю агентству Reuters. Зокрема, він повідомив, що Рубін залишиться в компанії для роботи над якимсь неанонсовані проектом, ймовірно, в лабораторії Google X, тоді як Пічаї залишиться як главою Chrome OS, так отримає в своє розпорядження і Android.

Проте, зауважив Шмідт, це не означає початку роботи над злиттям систем. Chrome OS і Android залишаться роздільними проектами з різними завданнями і нішами ринку. Шмідт також підкреслив, що в компанії є плани тільки щодо часткового суміщення функцій, які можуть бути корисні для інтеграції екосистеми Google.

На даний момент в Chrome йде робота по реалізації інтерактивного помічника Google Now, який поставляється в Android, починаючи з Jelly Bean. В іншому Chrome і Android поки залишаться двома незалежними системами.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.