Голландці звинуватили Google в незаконному зборі персональних даних

Агентство із захисту даних Голландії (DPA) звинуватило компанію Google в порушенні місцевого законодавства. Відомство вирішило, що найбільший інтернет-пошуковик, які об’єднує інформацію з Gmail, YouTube, «Карт» і зберігає її в «хмарі», не дає користувачам повного контролю над їх інформацією.

«Google плете невидиму павутину з персональних даних, які не заручившись нашою згодою, – заявив глава відомства Джейкоб Констамм, – Це заборонено законом». До такого висновку агентство прийшло за підсумками розслідування, яке тривало протягом семи місяців.

У DPA, зокрема, підкреслили, що збір Google cookie-файлів для відстеження відвідувачів «не має під собою правових підстав». «Деякі з цих даних носять конфіденційний характер – платіжна інформація, відомості про місцезнаходження, а також поведінку відвідувачів різних веб-сайтів», – сказав Констамм.

Раніше невдоволення політикою конфіденційності Google висловлювали інші країни Європейського союзу. Регулятори визнали, що нова редакція користувальницької угоди, яка вступила в силу в березні, може поставити під загрозу збереження персональних даних.

Сенс документа, нагадаємо, зводиться до того, що компанія має право об’єднувати дані одного і того ж людини в різних сервісах, і використовувати цю інформацію для показу реклами. Наприклад, Google зможе запам’ятати, який запит користувач ввів в пошукову систему, і показати оголошення, яке може його зацікавити. Інформація збирається по всьому 60 Google через службам, включаючи пошту Gmail, відеохостинг YouTube, карти Google Maps і інші. При цьому користувачі не могли відмовитися від цих змін.

Сама Google заявляла, що нові правила дозволять їй підвищити точність пошукових результатів, а також поліпшити функціональність інших сервісів.

DPA запросила Google на слухання, за підсумками яких буде вирішуватися, чи слід агентству застосовувати будь-які санкції до інтернет-пошуку, «хмарним» сервісам або рекламі.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.