Глава Apple відповів на питання журналістів

Тім Кук відповів на питання журналістів. Глава Apple виступив на технологічній конференції D11. Захід організовує ресурс All Things D.

Присутність керівника Купертинського корпорації на конференції стало вже традиційним: рівно рік тому він також відповідав на запитання журналістів Уолта Мосберга і Кари Свішер. Вони ж стали співрозмовниками глави Apple і в цей раз. Мосберг при цьому відомий як чи не єдиний журналіст, який був дружний зі Стівом Джобсом. В останні роки Джобс дійсно спілкувався з пресою в основному саме на конференція All Things D. Так що це, можна сказати, корпоративна традиція.

Якщо минуле виступ Кука багатьом запам’яталося відповіддю на питання: чи не намагається він походити на легендарного Стіва Джобса. То в цьому році теми були інші: мало не половина питань стосувалася конкурентів, з якими компанії доводиться боротися. Можливо, через це тон інтерв’ю часом стосувався навіть трохи агресивним:

Уолт Мосберг поцікавився: «Є таке відчуття, що Apple вже не та, здається, що на коні тепер хтось інший, ось Samsung наприклад. Тому моє перше запитання: Apple в біді?

Тім Кук: «В біді чи Apple? Ні в якому разі! Ми завжди з конкурували з сильними компаніями. Наприклад, раніше одним з таких конкурентом був Microsoft, він залишається їм і до цього дня, особливо в сегменті персональних комп’ютерів. Бачу я зростання Android? Звичайно. Я ж не страус, який ховає голову в пісок. Але для Apple перемога ніколи не була тотожна першого місця за кількістю проданих пристроїв. Ми робимо, можливо, кращі комп’ютери, але далеко не більшість. Ми робимо кращий музичний плеєр, і їх більшість, але так було не з самого початку. Ми виробляємо кращі планшети, і вони найпопулярніші. Ми випускаємо найкращі телефони, але знову ж таки не більшість. »

Куку часом доводилося займати оборонну позицію, щоб заспокоїти шанувальників Apple, на адресу якої все частіше лунають закиди у відсутності революційних продуктів.

«Люди вважають Apple чимось на зразок голлівудської студії, від якої чекають нових успішних картин. Так коли ж буде новий блокбастер? В Apple здатні створити новий хіт? »- Запитує Уолт Мосберг.

«Ми все ще та компанія, яка може задавати тон ринку. У нас є чудові плани, над втіленням яких ми давно працюємо.Неймовірні ідеї. Це все той же дух, і багато в чому та ж команда, яка дала вам iPhone, iPad, iPod і комп’ютери Mac », – відповів Тім Кук.

Кук досить довго говорив про носяться комп’ютерах і поділився своєю думкою про Google Glass. Однією з основних проблем пристроїв з цього сегмента, на його думку, є непродумані форм-фактори.

Тім Кук: «Я ношу окуляри, тому що без них нічого не бачу. Не знаю людей, які стали б їх носити без необхідності. В Google Glass є ряд позитивних моментів. Думаю, цей продукт буде цікавий специфічної аудиторії, але говорити про масовий інтерес я б не став. Але при цьому треба сказати, що цей проект піднімає нове питання – що носяться комп’ютери дуже і дуже цікавий сегмент. Він може зайняти важливе місце в технологічному світі ».

Кук не став відповідати на питання про те, чи планує Apple випуск власного продукту в цій категорії, але всупереч чуткам про те, що Apple працює над випуском власних розумних годин, глава компанії заявив наступне:

– Я ношу Nike Fuel Band. Мені подобається цей пристрій, тому що його не помічаєш. Спочатку людей потрібно переконати в тому, що річ настільки приголомшлива, що їм потрібно її носити. Я бачу у вас на руках годинник, але якби цей зал був заповнений молодими хлопцями від 10 до 20 років і ми попросили б встати кожного, у кого є наручні годинники, не впевнений, що такі люди взагалі знайшлися б. Годинники нам замінює це ».

Кук розповів про підготовлюваний оновленні мобільного і деськтопной операційних систем. Вони повинні бути представлені через два тижні на конференції, яку Apple організовує для девелоперів. З чуток, інтерфейс iOS може зазнати значних змін. Після відходу з компанії Скотта Форстолл, який керував розробкою мобільної платформи Apple, роботою над її інтерфейсом, знову ж таки з чуток, зайнявся Джоні Айв – віце-президент і головний дизайнер Apple, який до цього займався тільки залізом. Саме він придумав зовнішній вигляд всіх яблучних пристроїв останніх років. Кук цю інформацію підтвердив:

-Ми Зрозуміли, що внесок Джоні в те, як виглядають і сприймаються продукти Apple, був і залишається величезним вже багато років. І тоді прийшло розуміння, що над софтом компанії теж повинен попрацювати саме він.

Але, мабуть, головною новиною став натяк Кука на те, що Apple все-таки може випустити бюджетний айфон – раніше на подібні запитання журналістів глава корпорації відповідав тільки негативно.

Уолт Мосберг: «Apple ніколи не показувала відразу два нових айфона одночасно – за різною ціною, для різної цільової аудиторії або регіонів, хоча з айподами така модель працює. Чому?

Тім Кук: «Ми не робили цього поки. Але це не означає, що такого не станеться в майбутньому ».

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.