Фотопротез. Огляд «смартографа» Sony QX100

Ви завжди хотіли знімати смартфоном відмінні фотографії, але ледачі виробники все ніяк не поставлять в свої апарати нормальні камери? Проблему вирішила Sony, випустивши «смартограф» – «приставну камеру», що працює з більшістю мобільних пристроїв. Якість фотографій і відео на 5 з плюсом, але є велике «але».

Традиційні аматорські фотокамери ніколи не були так досконалі, як сьогодні, і ніколи ще не були так байдужі покупцям.Рядові користувачі все частіше роблять вибір на користь смартфонів, кращі з яких здатні видавати відмінні фото. Але виробники не здаються, намагаючись за допомогою нових інноваційних продуктів зберегти цей ринок.

Sony, компанія з величезним багажем досвіду в області цифрової фотографії, запропонувала унікальне рішення, магічним чином наділяє смартфон фотоспособностямі високоякісного цифрокомпакта – смартограф DSC-QX100:

З самої номенклатури назви (DSC – digital still camera) ясно, що перед нами саме фотокамера. Однак вона позбавлена екрану і будь-якого інтерфейсу, а з органів управління залишилися лише кнопка спуску і кільце масштабування.

Все управління здійснюється з програми на смартфоні (iPhone або Android-пристрій), з яким QX100 сполучається з Wi-Fi. З скріншотів ясно, як організована робота:

Фотокамера при сполученні виступає точкою доступу, до якої підключається смартфон замість основної мережі. Тобто, якщо ви знімаєте в зоні дії WiFi будинку або в офісі, для шаринга фотографій потім доведеться перепідключатися назад. І ще, не варто втрачати пароль від WiFi камери, надрукований на керівництві користувача.

Механічно ж QX100 сполучається з апаратом простіше – за допомогою розсувного подпружиненного механізму з м’якими гумовими, чи не дряпаючими «лапками». Перетворений за допомогою смартографа в «фотокіборга» iPhone виглядає ось так:

Кріплення лише щодо міцне, так що користувачеві рекомендують в керівництві до камери приєднати поставляється в комплекті ремінець на руку і постійно тримати його надягнутим.

Спочатку про хороше – знімки і відео чудові, дивно і навіть трохи дивно бачити таку якість на екрані смартфона, особено це стосується нічної зйомки. Дякувати за це слід «залізо», що є модифікацією флагманської компактної камери Sony RX100 II середньої вартістю 28 000 рублей. Ось так виглядає рецепт успіху:

А ось так виглядають результати, це рівень непоганий беззеркалки або бюджетної дзеркалки, досягнутий Sony раніше в преміальному цифрокомпактах RX100 і його другому виданні (натисніть, щоб переглянути в повному розмірі):

Оригінали фотографій і відео, знятих Sony QX-100, можна скачати в Dropbox-галереї за цим посиланням. Відео, щоб отримати адекватне уявлення про можливості QX100, треба саме завантажувати, а не переглядати на сайті – Dropbox, як і інші хостинги, стискають його з величезною втратою якості заради прискорення онлайн-передачі.

Якщо ви, припустимо, вирішили вразити друзів в соціальних мережах шедеврами пейзажної або постановочної фотографії, вражаюче деталізованими макрознімки (мінімальна фокусна відстань – 5 см), то QX100 дозволить на ура впоратися із завданням, дійсно максимально спростивши передачу знімків на підключений до Інтернету пристрій (можна їх ще й обробити для посилення враження в якомусь Snapseed).

Ще це відмінний варіант, якщо вам потрібна «шпигунська» камера для таємних знімків, або просто завжди хотілося знімати, відокремивши об’єктив від камери (наприклад, піднявши над головами натовпу або опустивши майже до самої землі, засунувши в кролячу нору, або ви хочете, дивлячись в смартфон, бачити, що відбувається у вас за спиною, ну, в загальному ідея, думаю, зрозуміла).

Потім можна спокійно і не поспішаючи передати повнорозмірні фото на смартфон (автоматично скачується лише 2-мегапіксельна зменшена копія), відредагувати (можливості зйомки в RAW, на жаль, немає). Ще важливо не забути вимкнути гаджет або хоча б – постійна передача зображення з камери на смартфон в режимі Live View, часом подлагівающая, розряджає його батарею буквально на очах.

А ось для швидкої зйомки – а саме випадково спійманий кадр часто виявляється найкращим – інноваційний пристрій не підходить категорично. Поки ви його включите, підключіть «прищіпкою» до корпусу смартфона і запустіть додаток, кадр буде упущений. Ходити з постійно причепленим до телефону «смартографом» вагою в 180 грамів – теж не варіант, конструкція не поміститься ні в одну кишеню джинсів:

Тих, хто сподівається отримати в QX100 все звичні навіть по просунутим аматорським камерам настройки, чекає розчарування. Реально впливати на якість одержуваного зображення можна лише в обмежених межах. А саме, є режим пріоритету діафрагми, експокоррекция, попередній вибір балансу білого (ручної настройки або виставлення по білому аркуші немає). Можна вибрати ручну або автоматичну фокусування. Усе інше, в тому числі включення нічного режиму, віддано на відкуп автоматиці. Повноцінного ручного режиму, який буває навіть у багатьох більш дорогих «мильниці», або хоча б режиму пріоритету витримки немає. Але ж мова йде про камері вартістю 19 000 рублів, саме стільки коштує Sony QX100.

C одного боку, дуже не хочеться лаяти Sony. «Смартограф» робить відмінні фото і відео, які за якістю навряд чи взагалі коли-небудь будуть досяжні в форм-факторі смартфонів без винаходу засадничо нових технологій фотозйомки. Однак все те ж саме незмірно зручніше робити компактною камерою, тієї ж RX100, ніж використовувати невеликий, але при цьому дивним чином громіздкий аксесуар. Вирішити проблему відправки знімків в Мережу можна за допомогою будь-якої камери з підтримкою Wi-Fi або просто купивши підтримуючу бездротову передачу даних SD-картку Eye-fi. Редагувати з комфортом і знову-таки відправляти в Мережу можна і з iPad, купивши адаптер для читання SD-карт.

Загалом, у Sony вийшов девайс, який робить відмінні знімки і відео, але користуватися ним вкрай незручно. Мені важко уявити, що хтось, крім зачарованих екзотичністю QX100 гиков, буде готовий віддати 19 000 рублів за пристрій. Бажаючим зручно і швидко робити прямо на смартфон фото рівня беззеркалки або недорогий дзеркалки залишається тільки мріяти далі.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.