Фільм Невинність мусульман не викликав труднощів перекладу

Фільм Невинність мусульман визнаний екстремістським. Тверський суд Москви задовольнив позов Генпрокуратури після того, як судді самі подивилися скандальну стрічку. Для цього в зал навіть довелося запросити перекладача.

Раніше з Генпрокуратурою погодилися експерти Російського інституту культурології – їх укладення теж фігурувало у справі.

Тепер, якщо в 10-денний термін ніхто не спробує оскаржити рішення, Невинність мусульман включать у федеральний список екстремістських матеріалів, заборонених на усій території країни, а порушникам цієї заборони загрожуватиме кримінальна відповідальність.

Як пояснила ІТАР-ТАРС повідомила офіційний представник Генеральної прокуратури РФ Марина Гриднева, рішення суду набуває чинності впродовж місяця з дня виготовлення письмового мотивованого рішення, якщо не буде оскаржено або опротестовано.

Представник Генпрокуратури нагадала, що приводом для подання заяви стала наявність у фільмі відеоряду і тексту, які спрямовані на формування уявлень про неповноцінність ісламу і частини населення, що сповідує його.

Проведене за запитом прокуратури психолого-лингвистическое дослідження запису фільму підтвердило, що його зміст спрямований на збудження релігійної ненависті і ворожнечі, а також на приниження людини за ознакою національності і відношення до релігії, – відмітила Гриднева.

Представники компанії Google вже заявили, що фільм буде видалений з YouTube на території Росії, як тільки вони отримають рішення суду.

У свою чергу прес-секретар ВКонтакте Владислав Ціплухин повідомив Інтерфакс, що в мережі ВКонтакте тепер можна буде знайти лише ролики про фільм Невинність мусульман, а не сам фільм. У нас є спеціальний технічний фільтр, який не дозволяє користувачам повторно завантажувати фільм, якщо він вже був видалений, – пояснив прес-секретар.

Раніше власник і засновник ВКонтакте Павло Дуров заявив, що видалив з соціальної мережі скандальний фільм Невинність мусульман, не чекаючи початку судових слухань про заборону кінострічки.

Знятий в США любительський фільм Невинність мусульман привів до хвилі протестів в Північній Африці і на Близькому Сході, а також у ряді азіатських країн, населення яких сповідує іслам. Розлючені натовпи людей атакували посольства США, Великобританії і Німеччини в Йемені, Єгипті, Тунісі, Судані і Лівії, де загинув американський посол Крістофер Стивенс і троє інших співробітників дипмісії США.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.