Facebook накручує лайки, переглядаючи листування

Соціальна мережа Facebook призналася в читанні листування користувачів. Як пояснили представники компанії виданню The Next Web, система автоматично сканує особисті повідомлення на наявність зовнішнього посилання.

Це робиться для підрахунку лайков на інших сайтах. Спеціальний алгоритм також перевіряє посилання, щоб оформити блок з попереднім переглядом і переконатися, що повідомлення не є спамом.

Першим про про те, що Facebook сканує листування, заявив польський стартап Killswitch.me. Разом з цим була знайдена ще одна особливість – кожного разу при відправці посилання в особистому повідомленні Facebook додає до одному Like ще два. Розробники стверджують, що завдяки некоректній роботі Graph API можна збільшити число лайков сторінки до 1,800 всього за годину.

Правда, це впливає тільки на лічильник у соціальних плагінів Facebook для зовнішніх сайтів. У компанії назвали накрутку Like помилкою і заявили, що незабаром вона буде усунена.

Facebook роз’яснила, що лічильник лайков на зовнішніх сайтах враховує не лише кількість натиснень на кнопку, але і те, скільки разів посиланням поділилися усередині самої соцсети(наприклад – вручну опублікували URL – адресу в Хроніці), кликнули на кнопку Share(Поділитися) або відправили посилання другу в особистих повідомленнях.

У останньому випадку у користувачів може виникнути занепокоєння за конфіденційність даних. Проте Facebook завірила, що при скануванні листування не обмінюється ніякими даними і не ставить лайку від імені юзерів. Компанія також стверджує, що лічильник Like на сторінках самої соцсети не враховує посилання в особистих повідомленнях.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.