Facebook доставить подарунки додому

Користувачі Facebook зможуть дарувати один одному подарунки. При цьому йдеться не про віртуальні презенти, а про справжнісіньких. Компанія Марка Цукерберга запустила новий сервіс під назвою Facebook Gifts. З його допомогою користувачі зможуть посилати один одному подарунки. Список предметів, які можна купити і подарувати другу, поки що налічує декілька сотень – це м’які іграшки, капкейки, подарункові карти Starbucks, різноколірні шкарпетки, чашки і інші симпатичні дрібнички.

Подарунок можна зробити публічно або приватно, анонсувавши акт дарування в таймлайне користувача або повідомивши його особистим повідомленням. Для зручності нова функція вбудована в інтерфейс повідомлень про дні народження друзів. Людина, якій прислали подарунок, зможе тут же побачити, що саме йому подарували. Якщо річ виявиться не до вподоби адресатові, він зможе замінити її на таку ж, наприклад, в іншому кольорі або розмірі, або зовсім вибрати абсолютно інший подарунок за тією ж ціною з бази сервісу. Після повідомлення про подарунок, яке прийде через Facebook, юзерові залишиться тільки вказати адресу доставки. У соцсети обіцяють, що подарунок вручать адресатові через декілька днів.

Журналісти здогадалися про плани Facebook заздалегідь – на появу нового сервісу недвозначно натякало перше придбання, яке компанія вчинила після IPO. Соціальна мережа купила компанію Karma, розробника однойменного мобільного додатка соціальних подарунків.

Експерти одностайно схиляються до того, що новий сервіс в першу чергу покликаний допомогти Facebook з монетизацією свого мобільного контенту, з яким у компанії серйозні труднощі. Це підтверджують і повідомлення про швидкий запуск мобільної версії Facebook Gifts. Першими до сервісу отримають доступ власники Android – пристроїв, а трохи пізніше – володарі гаджетів під управлінням iOS.

Facebook Gifts – перший крок компанії Марка Цукерберга в область електронної комерції, але, схоже, далеко не останній. Як пише техноблог Techcrunch, після повноцінного запуску нового сервісу Facebook цілком зможе забрати частину аудиторії у таких гігантів як Amazon, eBay і Etsy.

У Facebook не розкривають, який відсоток від продажу подарунків отримує соцсеть. Втім, враховуючи величезну аудиторію сайту, новий сервіс обіцяє сотні мільйонів доларів додаткового прибутку. Крім того, компанія отримає непоганий бонус у вигляді номерів кредиток своїх користувачів і їх домашніх адрес.

Варто відмітити, що деякий час назад можливість робити реальні подарунки була у користувачів ВКонтакте. Сервіс Бажання дозволяв користувачам складати wish – листи предметів, які вони хотіли б отримати, а друзі по соцсети могли персонально або вскладчину їх сплатити. У 2011 році ВКонтакте відмовилися від Бажань, пославшись на новий закон Про національну платіжну систему. Втім, особливо популярним сервіс не став – ним користувалися менше 1% юзерів соцсети.

Новому сервісу від Facebook же передрікають успіх. І не без підстав. Людей, які будуть раді розв’язати тяжку проблему вибору подарунка одним кликом, явно немало. Зараз випробувати Facebook Gifts можуть тільки жителі декількох американських штатів. Коли сервіс прийде в інші країни, поки не відомо.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.