«Ес» як долар. Огляд смартфона iPhone 5s

Прийшла осінь, а з нею і нові «айфони». У цьому році їх цілих два – флагманський iPhone 5s і iPhone 5c з торішньої начинкою, але в новому корпусі. Першим Ми випробували iPhone 5s, який в Apple називають смартфоном з найбільшим доробком на майбутнє. Але чи варто цей доробок ваших грошей?

Дизайн, ергономіка
За традицією, доповнюючи назва чергової моделі буквою S і залишаючи колишню цифру, Apple не змінює габарити і зовнішність смартфона. Так сталося і з iPhone 5S – розміри і вага не змінилися ні на йоту. Однак зовнішніх відмінностей від минулорічної «п’ятірки» все ж більше, ніж було у iPhone 4S в порівнянні з iPhone 4.

У iPhone 5S тепер три кольорових варіанти, причому колишнім залишився лише один – «білий з сріблом». Два інших нові – «білий з золотом» і (увага, поетична цитата зі сторінки офіційного російського онлайн-магазину Apple) – «молочно-сірий», який в іншому світі називається «space grey», тобто «космічний сірий».

Мені на тест дістався саме «молочно-сірий» апарат. Відразу скажу, зовні його не переплутати з чорним iPhone 5. Версія смартфона Apple «для справжніх чоловіків» використовує набагато світліший метал, я б назвав відтінок «титановим». Поки робити висновки рано, але, як мені здається, метал в iPhone 5S повинен повільніше покриватися подряпинами і сколами, ніж у iPhone 5. Тут і саме покриття здається міцнішим, і завдяки більш світлого відтінку подряпини повинні бути менш помітні.Хоча деякі користувачі, що купили апарат майже відразу після виходу, вже відзначають перші пошкодження покриття.

Крім кольору відрізнити 5S від «п’ятірки» можна по кнопці «додому» – вона стала плоскою і позбулася значка посередині, тому що тепер там сканер відбитків пальців (про що докладніше нижче). Особливо уважні можуть звернути увагу і на спалах – вона стала довгастої, так як тепер складається з двох світлодіодів різних відтінків. Що стосується ергономіки, то зовсім ніяких змін в iPhone 5S в порівнянні з iPhone 5 не відбулося. Бажаючі можуть прочитати про удобстванеудобства і відмінності від четвертого покоління айфонів докладно в торішньому огляді «п’ятірки».

Окремою голови про дисплей iPhone 5S в цьому огляді робити не має сенсу – в iPhone 5S він такий же, як в iPhone 5, тобто IPS-матриця з роздільною здатністю +1136 на 640 точок (співвідношення сторін 16: 9, щільність точок 326 ppi) і діагоналлю 4 дюйми. За якістю картинки це один з кращих дисплеїв на ринку, хоча ні яскравість, ні контрастність вже не рекордні.Треба відзначити, що, оскільки Apple використовує матриці від різних постачальників, передача кольору і яскравість екранів різних примірників телефонів в принципі може відрізнятися, різної може бути і заводське калібрування панелей.Наприклад, мій тестовий iPhone 5S виявився дещо менш яскравим і з більш теплими відтінками, ніж iPhone 5, яким я користуюся вже без малого рік. Так що це свого роду лотерея, але в будь-якому випадку дисплей буде якісним.

А ще дисплей iPhone з кожним роком здається все більш тісним на тлі Android-флагманів, постійно нарощують діагоналі.Зате телефон легко використовувати однією рукою. Але маленький він, звичайно, дуже маленький, особливо з огляду на, що читати з дисплея доводиться все частіше, і не тільки короткі твіти. Думаю, розмови про плани Apple випустити модель з дисплеєм діагоналлю 4,6 дюйма (а то і більше) мають під собою певне підґрунтя. Ось тільки незрозуміло, що Apple стане робити з дозволом, під яке заточені всі програми – знову учетверяется, як при переході від iPhone 3GS до iPhone 4? Тому що 1136 x 640 точок на 4,6-дюймовому дисплеї буде виробляти вже далеко не «ретинова» враження? пікселі виявляться занадто великими.

Touch ID
Саме відчутне (у всіх сенсах) нововведення в iPhone 5s – датчик відбитків пальців Touch ID, вбудований в злегка поміняти формуючи зовнішній вигляд кнопку «Додому». Для тих, кому набридло постійно вводити код розблокування телефону і пароль Apple ID при покупці додатків або контенту, Apple поставила в апарат датчик, який зчитує папілярний візерунок з кінчиків пальців і, при успішному розпізнаванні, розблоковуючий апарат.

Відбитки (до п’яти різних, найлогічніше використовувати два великих пальця і два вказівних) досить одного разу додати на пристрій. Після цього чотиризначний код (без нього ніяк – використовувати лише Touch ID без встановлення числовий пароль, що не вийде) потрібно буде вводити лише один раз після перезавантаження апарату. Ще, правда, він буде потрібно, якщо ви проведете пальцем по повідомленню про нові листи або SMS на екрані блокування, щоб перейти безпосередньо до нього. Таким чином, зручне використання таких повідомлень і захист смартфона кодом і раніше залишаються речами в значній мірі взаємовиключними.

Особисто я ніколи не захищав смартфон пін-кодом в силу природної ліні і відсутності на ньому секретних даних. Знаю, що це безпечно, але, коли звертаєшся до апарату по 10 разів на годину, вже дуже не хочеться кожен раз вводити чотири цифри.Touch ID якраз і створений для таких ледарів – натискаєте (і відпускаєте, інакше активується Siri) на заблокованому телефоні кнопку «Додому» і залишаєте палець на ній на секунду. Як правило, цього достатньо, щоб смартфон розблокували. Ось тільки мені і іншим ледарям хочеться і по оповіщення з екрану блокування швидко переходити до відповідних листів з його допомогою, поки це не реалізовано. А ще доводиться заново підтверджувати відбиток пальця цифровим кодом після кожної перезавантаження. Так що Touch ID полегшує, звичайно, життя ледарям, але зовсім без введення коду прожити не вийде.

Ще, звичайно, хотілося б стовідсоткового спрацьовування датчика. Поки що, навіть якщо ви вдало просканували відбиток пальця, відсоток успішного розблокування з першого натискання не дорівнює 100. Близький, але не дорівнює. Часто, якщо не спрацювало з першого разу (на екрані тоді починає тремтіти напис «повторити»), спрацьовує з другого або третього.Якщо п’ять спроб виявляться невдалими, то смартфон здається і просить ввести цифровий код. Найчастіше дає збої пристрій, коли пальці вологі, а ще – якщо намагатися розблокувати iPhone на вулиці в холодну погоду або в темряві. Якщо відсоток неспрацьовування Touch ID вам видався надто великий, можна спробувати видалити збережені відбитки і додати їх за новою, більш ретельно скануючи пальці.

Поки Touch ID можна застосовувати лише для розблокування смартфона і оплати додатків в App Store або контенту в iTunes. Зрозуміло, що сфера застосування так вузька, тому що Apple дбає за безпеку. Але було б здорово, якби в майбутньому в компанії все ж змогли знайти спосіб безпечно розширити сферу застосування дактилоскопічного датчика.Тому що після пари днів його використання розумієш – паролі це, в общем-то, вже минуле століття.

Начинка, продуктивність. 64-бітові обчислення
У перші роки після появи iPhone на ринку Apple не приділяла багато уваги в маркетингу характеристикам електронної начинки своїх гаджетів – мовляв, головне не що всередині, а те, як це працює. Цього року все по-іншому – про новий 64-розрядний процесор A7, який використаний в iPhone 5S, на презентації керівники Apple говорили довго і з задоволенням.Це другий чіп Apple після A6, процесорні ядра якого не ліцензовані у ARM, а розроблені Apple по «архітектурної» ліцензії британського «паперового» чипмейкера. Причому це перша в історії мобільної індустрії реалізація архітектури ARMv8-A, що підтримує 64-бітові обчислення.

Apple навіть не пошкодувала цілого слайда, щоб розповісти про технічні параметри свого нового процесорного дітища – понад мільярд транзисторів (майже вдвічі більше, ніж у A6), площа 102 кв. мм, і, головне – нова 64-бітова архітектура «десктопного класу продуктивності» з сучасним набором інструкцій. При цьому компанія не оголосила ні частоту, ні кількість ядер процесора – за неї це зробили вивчили чіпи експерти. Так, на думку засновника шановного сайту про «залізі» AnandTech Ананда Шимп, ми маємо справу з двоядерним процесором, що працює на максимальній частоті 1,3 ГГц. Такий же «стелю» частоти був у процесора A6.

Тепер постараємося якомога більше популярно (читачі, які добре знаються на питанні, сподіваюся, вибачать мене за настільки екстремальне спрощення) пояснити, що таке 64-бітові обчислення і чим пристрій, що підтримує їх, краще своїх 32-бітних побратимів. Біт – це одиниця інформації, битами оперує чіп при обчисленнях. Давайте уявимо собі чіп як цех, за яким їздять вагонетки, завантажені ящиками однакового розміру. У ящиках – по біту інформації. У 32-бітного процесора в кожну вагонетку поміщається по 32 таких ящика-біта. У 64-бітного – по 64 ящика. Тобто за однакове число поїздок (однакове число процесорних циклів) «вагонетки» 64-бітного чіпа при інших рівних умовах перевезуть вдвічі більше даних, ніж «вагонетки» 32-бітного.

Крім того, 64-бітові системи можуть підтримувати набагато більше оперативної пам’яті (32-бітові – не більше 4 ГБ). При цьому реальність, зрозуміло, складніше – моментального двократний приріст продуктивності не сталося з приходом 64-бітної архітектури близько 10 років тому на десктопні комп’ютери, не станеться його одномоментно і зараз на мобільних пристроях. Навіть якщо переписати під 64 біта всі програми. Зрештою, і на iPhone 5 / 5c складно було знайти додаток, яке змусило б смартфон гальмувати.

Швидше, 64 біта в мобільному пристрої – це заявка на майбутнє, перші приклади якого (Infinity Blade III, наприклад, графіка в якій вражає) ми можемо побачити вже зараз на нових iPhone 5S і представлених в жовтні двох нових моделях iPad.Почали рано, зате, коли 64-біта стануть по-справжньому необхідними в iOS-пристроях (для якогось MacPad Air 2 з 8 ГБ оперативної пам’яті в 2016 році), переважна більшість додатків вже будуть готові задіяти переваги нової архітектури.

iOS 7 і всі штатні додатки на iPhone 5s вже переписані під 64 біта, що виразилося, наприклад, в дуже серйозному прирості продуктивності в Safari. За результатами синтетичних тестів приріст продуктивності в порівнянні з iPhone 5 становить від 30 до 100% в різних завданнях. При цьому в браузерних тестах iPhone 5s на чіпі A7 обганяє навіть останні флагманські Android-пристрої з топовим Qualcomm Snapdragon 800 і поступається (і то не завжди) лише недавно представленим Intel чіпам Atom нового покоління з архітектурою Bay Trail.

Оператівної пам’яті в iPhone 5s Стільки ж, скільки и в iPhone 5 – 1 Гігабайт, но це немного більш швидка и економічна пам’ять стандарту LPDDR3, Який прийшов на зміну LPDDR2. Вона теж робити внесок в Приріст продуктівності, но незначна. Суб’єктивно iPhone 5s працює швидше, чем iPhone 5 (на якому после установки iOS 7 Взагалі з’явилися Ранее невідані лаги інтерфейсу). Чи не в рази швидше, но и Додатки запускаються спрітніше, и РЕЧІ на зразок ОБРОБКИ фотографій складаний фільтрамі займають менше часу.

А ще в A7 інтегрована нова графічна Підсистема, что підтрімує Open GL ES 3.0 – тепер деталізація и якість картинки в Іграх могут буті НЕ гірше, чем на ігрових ПК або консолях, а продуктивність в існуючіх стані ще вищє.

Чи не годі й згадаті и про сопроцессорами M7. Цей чіп відповідає за збір всех Даних з датчіків руху в смартфоні – гіроскопа, акселерометра и компаса. У попередніх моделях iPhone ЦІМ займався Основний процесор, в результате задіялі подібні Функції на Постійній Основі програми Швидко розряджалі батарею. M7 батарею практично НЕ вітрачає и працює в фоні и при заблокованості апараті, а после запуску сумісної з ним програми просто передает їй всі Зібрані дані. Огляд одного з дере таких Додатків, фітнес-щоденника Argus, Ми Вже публікувалі.

Батарея, автономність. Мрії про LTE
У Apple говорять, что годину автономної роботи iPhone 5S дорівнює або перевершує таке у iPhone 5. Процесор ставши потужнішім и спожіває более ЕНЕРГІЇ, а й батарея підросла в ємності почти на 10%. Чи буде заряд втрачають швідше або повільніше, перелогів від віконуваної завдання. Там, де процесор задіяній на повну (например, в 3D-грі або при постійному завантаженні насіченіх скриптами и графікою сайтів), воно, швідше за все, буде немного менше, чем у iPhone 5. У тій же година, в режімі Очікування або під годину розмови результати Завдяк «відпочіваючому» процесору и більш ємною батареї станут немного краще. А ще, схоже (порівнюю Тестовий iPhone 5c з iPhone 5 на «шістці), iOS 7 поки НЕ допивши в плане енергоспоживання. Хотілося б сподіватіся, что до Версії 7.1 нова операційка стані розумніше втрачають батарею.

Як правило з iPhone 5s при помірно активного вікорістанні апарату немає ніякіх проблем дожиття без полного розряду батареї до вечора. Альо Чомусь помітів за собою одну річ – если, користуючися «п’ятіркою», я лінувався брати з собою в редакцію кабель для зарядки айфона, зі з 5s волію Постійно носить его з собою. Поки ситуации, коли телефон показував би менше 10% до моменту мого повернення додому, чи не Було, но iPhone 5s явно Частіше віявляється Наближення до цього порогу, чем iPhone 5.

У Середньому користувач iPhone 5s может розраховуваті, что полного заряду батареї вистача на 3 з половиною години ігор, 8-9 годин інтернет-серфінгу по Wi-Fi (5-6 годин по 3G) або около 9 годин розмови.

У режімі передачі даних по швідкіснім Мережа 4 покоління LTE iPhone повинен буті більш економічний, чем на 3G, но перевіріті ЦІ спостереження західніх колег поки НЕ представляється можливіть – в России LTE на iPhone, незважаючі на підтрімку апаратом необхідніх частот, які не працює. Можливо, коли-небудь російські Користувачі iPhone зможуть насолодітіся и LTE-швидкости мобільного інтернету. Альо стане це лишь после того, як вітчізняні оператори віконають деякі умови – а именно, реалізують в своих Мережа функцію, что дозволяє абоненту не Пропустити дзвінок в момент использование LTE-Даних. Поки вона включена лишь в столічній LTE-мережі «Мегафона», но таке покриття «правильного LTE» здається Apple недостатнім. Тому в Сейчас робота в LTE-мережі в России у iPhone 5s и iPhone 5c заблокована.

Фото і відео
Дозвіл камери iPhone 5s залиша таким же, як и у iPhone 5 – 8 мегапкселей. В Apple керуються принципом «краще менше, та краще» и 13-мегапіксельний сенсор в апарат ставити не стали, хоча до офіційного анонса Такі чутки и ходили. Дозволи 2448? -? 3264 для фотографій, Які зазвічай знімають на смартфон – вечірки, пляже, діти, собачки-кішечкі – Цілком достаточно. Та й пейзажі непогані Виходять, особливо з удосконалення функцією «Панорама». Приклад – за ЦІМ ПОСИЛАННЯ в Нашій групі на Google+.

Однако, що не помінявші Дозволу сенсора, Apple змінила сам сенсор (хоча виробник, за чуйне, Колишній – Sony) и камеру все ж поліпшіла. Розмір одного пікселя немного віріс – з 1,4 до 1,5 мікрометра. Не до 2 мікрометрів, як у HTC One, но зато и самих пікселів не 4 млн, а вдвічі больше. Збільшення площади однієї «точки» на матриці камери примерно на 15% дозволяє їй захоплюваті более світла. Відповідно, зроблені при недостатньому освітленні фотографии Виходять більш якіснімі.«Пійматі» более світла поможет и збільшена (з F / 2.4 до F / 2.2) апертура об’єктива. В результате зйомка в сутінках и даже уночі стала куди Менш безглуздім заняття, чем на iPhone 5 або більш ранніх моделях.

Если ж світла категорично недостатньо, придется задіяті спалах. Вона тепер здвоєна – один світлодіод відає звичайний для таких спалахів синьо-білий світ, Інший – теплий, жовтуватій. При зйомці iPhone 5S заміряє Поточне освітлення и намагається змішаті світло від двох спалахів, щоб ВІН якомога менше відрізнявся від НАВКОЛИШНЬОГО, в результате роблячі фотографію більш природною.

Визначення тону освітлення – Одне Із Завдання, Які в iPhone 5S Виконує новий процесор зображення (image signal processor, ISP). ISP в смартфонах Apple традіційно Працювала краще, чем у конкурентів, зокрема, точніше вгадувалі баланс білого и Витримка. Новий ISP, кроме цього, может похвалітіся збільшеною швідкістю – смартфон может вести Безперервна серійну зйомки з частотою 10 кадрів в секунду. При цьом галерея апарата НЕ засмічується десятками збережений, смороду групують в одну «папку» так, что при бажанні можна вібрато Кращі, а інші ВИДАЛИТИ.

Оновлений ISP и 64-бітній центральний процесор апарату Варто дякувати и за з’явиться в iPhone 5S нового режиму відеозйомки. Зображення в ньом захоплюється з частотою 120 кадрів в секунду (но меншим дозволено – 720 p вместо Full HD). Це поволяет, Вже после зйомки, уповільніті будь-який відрізок ролика и отріматі справжнє, професійно Виглядає slo-mo відео. На жаль, такой сповільнюється відрізок может буті лишь один на ролик. Так можна делать відмінні відео різніх спортивних трюків, Які Грають тварин и т.п. А ще тепер во время відеозйомки працює «зум» (до 3x), Ранее возможности набліжаті зображення, одночасно знімаючі, що не Було.

Нарешті, вдосконалена в iPhone 5s (і, до речі, в iPhone 5 з теж) фронтальна камера – пікселі тут теж стали більшімі, тому при Здійснення відеодзвінків за FaceTime з приміщення зі Слабко світлом зображення буде значний якісніше – світліше и чіткіше.

Apple, Безумовно, ще є куди покращуваті камеру в своих смартфонах. У більшіх СУЧАСНИХ апаратах від Nokia, Samsung, LG та других з успіхом поміщається система оптічної стабілізації, яка допомагає знізіті ймовірність «змазування» знімка, особливо при зйомці в пріміщенні або напівтемряві. У мініатюрній iPhone 5S такий модуль просто не помістівся. Є только автоматична програмна функція стабілізації, яка зі своими завдання теж непогано справляється. Если Apple все ж таки зважено на Майбутній рік збільшити розміри своих смартфонів, то буде шанс и не з’являвся в них оптічної стабілізації.

Купівля, висновки
Я зараз страшно річ напишу, но прямих конкурентів у нового iPhone среди смартфонів на Android або Windows Phone як и Ранее немає. Прямим конкурентом можна Було б вважаті апарат з порівняннімі габаритами – тобто легко поміщається в руку и дозволяє набіраті текст однією рукою, но при цьом має флагманську (a iPhone 5s НЕ поступається в продуктівності в браузерах або Іграх прістроїв на Qualcomm Snapdragon 800) продуктивність. Ще «конкурент» винен мати камеру, не просто хвалитися кількістю пікселів, а що Робить якісні знімкі и відео в автоматичності режімі. Кроме того, матеріали корпусу и якість Збірки повінні віробляті аналогічне враження.

Не хочу Сказати, что Android-смартфони з великими екранах FullHD, чотірьохядернімі Процесори и 13-мегапіксельнімі камерами гірше – просто смороду інші. Людина, яка хоче купити Собі компактний и стильний Mini, що не стані купуваті Toyota Camry або недорогий кросовер – и навпаки. iPhone 5s для тих, кому важліва компактність, якість Збірки і матеріали, а такоже якісна фото – відео-зйомка без необхідності вібіраті для Отримання Дійсно гарного знімка одну з 120 опцій в незручно інтерфейсі, что нагадує меню «просунутої» мікрохвільовкі. Речі типу Touch ID або 64-бітніх Обчислення, звичайна, ма ють куди менше значення при віборі апарату, но теж НЕ зайве.

У тій же година, за ціною iPhone 5s залішається одним з найменших доступних апаратів на Сайти Вся. 16-гігабайтна версія стоит в офіційній роздробі 30 тисяч рублей (до речі, відзначте, что в доларах Це вже менше, чем рік тому), 32-гігабайтна – 35, а 64-гігабайтна – 40. Рада Який знає, кому Віднести гроші – Apple або одному з віробніків Android-трубок, а то, может буті, и фінам з Nokia: прийти в магазин и покрутитися в руках iPhone и, например, Galaxy Note III. Попередньо заткніть вуха, тому что продавець, швідше за все, матеріально зацікавленій у продаж того чи Іншого пристрою, некомпетентність и буде нести нісенітніцю. Флагманські Пристрої на iOS, Android и Windows Phone останнім часом стали настолько різнімі, что, швідше за все, з Вибори проблем не буде.

А ще – звертати Рамус Варто НЕ только на сам телефон, но и на «екосистему» Додатків и сервісів, в якові ВІН вбудований.У Apple поки що максимальна Різноманітність якісніх Додатків в магазині, хоча конкуренти СтрімКо наздоганяють. Зато з комп’ютерами на Windows зручніше використовуват смартфони на Android або Windows Phone, в тій годину як iPhone более «дружити» з ріднімі Йому «маками».

А ще у нас виходом даже Спеціальний великий текст про покупку iPhone 5s, так что заради максімальної кількості аргументів «за» и «против» рекомендую ознайомітіся з ним. Швідше за все, если у вас iPhone 5, то купуваті iPhone 5s ви навряд чи станете – Зміни є, но їх, за традіцією для s-поновлених, що не Надто много. А вісь ВЛАСНИКИ iPhone 4 або 4S побачать в новінці масу відмінностей від своих апаратів – набагато кращий дисплей, зовсім Інша продуктивність, істотно більш якісна камера.

Отже, підіб’ємо підсумки.

плюси:

мінуси

Повні характеристики смартфона на сайті виробника

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.