Експерти з’ясували, на що здатний iPhone 5

Apple на презентації iPhone 5 минулого тижня за традицією була скупа на технічні деталі про новий смартфон. Проте експерти, використовуючи вільно доступну інформацію, змогли з’ясувати характеристики чіпа і пам’яті, використовуваних в пристрої.

Як повідомила Apple, шоста в історії модель iPhone побудована на системе-на-чипе A6, спроектованою самою компанією. Як з’ясувало онлайн-видання AnandTech, каліфорнійська фірма, що раніше використала повністю ліцензовані рішення на основі архітектури ARM, уперше втрутилася в дизайн ядра процесора. Він як і раніше використовує набір інструкцій ARMv7, проте розроблений самій Apple. Про це сайт повідомили обізнані джерела.

Про те, що Apple розробляє власний дизайн системи-на-чипе для використання в мобільних пристроях, було відомо вже давно. Проте джерела довгий час повідомляли, що змусити чіп працювати, як належить, довгий час не вдавалося. AnandTech відмічає, що Apple могла б застосувати в новинці розігнаний варіант чіпа з iPhone 4S і iPad 2/3, A5, побудованого на дизайні Cortex A9 від ARM. Але тоді за підвищену продуктивність довелося б розплачуватися скороченим часом роботи від батареї або збільшеним об’ємом акумулятора.

Виробництво нових чіпів A6 було доручене заклятим друзям Apple з Samsung. Про це говорить маркіровка на чіпі, фото якого демонструвалися на презентації iPhone 5. Розповідає вона і про характеристики процесора – він двоядерний і працює на частоті 1 ГГц. На чіпі інтегрована і оперативна пам’ять, її 1 гігабайт(удвічі більше, чим у iPhone 4S). По обчисленнях AnandTech, смуга пропускання пам’яті у нового смартфону на третину перевершує таку у iPhone 4S, але помітно поступається показнику iPad останнього покоління. Це пояснюється істотно меншим дозволом дисплея у смартфону – більше производительсная підсистема пам’яті тут просто не потрібна.

У минуле воскресіння в Мережі також з’явилася інформація про результати перших тестів iPhone 5. Відомості були виявлені компанією Primate Labs у базі даних розробленого нею універсального бенчмарка Geekbench. Якщо результат не сфальсифікований, він доводить перевагу iPhone 5 в продуктивності над будь-якими з представлених на ринку Android- пристроїв, незважаючи на використовувані ними 4-ядерні процесори з більш високою тактовою частотою.

Показник Geekbench Score у iPhone 5 – 1601, тоді як у найпродуктивнішого в тому ж наборі тестів Android – пристрою, планшетника Google Nexus 7(чіп Nvidia Tegra 3, 4 ядра, 1,3 ГГц) – 1598, у Samsung Galaxy S III – 1588, а у HTC One X – 1102. В ході презентації було сказано, що продуктивність начинки смартфону приблизно удвічі вище, ніж у будь-яких пристроїв, що раніше випускалися, на iOS. Якщо вірити результатам тесту, це правда – наприклад, у iPhone 4S середній бал в Geekbench – 631, а у нового iPad – 794.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.