Дослідження: соцмережі залучають п’яниць і неспокійних

Дослідження показало, що найсильнішу емоційну прихильність до Facebook розвивають люди, що мають пристрасть до алкоголю. Більш того, вона посилює їхню пристрасть. Також соцмережа приваблює тих, хто схильний до неспокій.

Facebook – це найпопулярніша соціальна мережа в світі, нею користуються більше мільярда людей. Тим не менш, деякі люди сидять в Facebook куди більш активно, ніж інші. Дослідник Рассел Клейтон опублікував роботу, в якій довів, що соцмережа не тільки привертає любителів випивки, але і провокує користувачів вживати спиртні напої.

Клейтон опитав 225 першокурсників коледжів. Студенти анонімно оцінювали свій рівень тривоги і самотності, розповідали про свій досвід вживання алкоголю і марихуани, а також розповідали про свою емоційної прихильності до Facebook, пише CNET.

Виявилося, що студенти, які страждають тривожністю і зловживають речовинами, куди більш лояльні до Facebook. По всій видимості, соцмережа дозволяє цим людям безпечно задовольнити свої соціальні потреби.

Крім того, Facebook змушує малопьющих користувачів вживати більше алкоголю. «Коли емоційно прив’язані до Facebook люди дивляться фотографії та статуси своїх друзів, які вживають алкоголь, вони отримують мотивацію на пристрасть до випивки, яке, на їхню думку, має допомогти їм вписатися в соціум», – заявляє Клейтон.

Вживання алкоголю є соціально прийнятним дією, яким люди не проти поділитися в соцмережі, а ось вживання марихуани більшість людей вважають за краще тримати в секреті, тому зв’язків між цим наркотиком і Facebook не виявлено. «Люди, що вживають марихуану, мають менше шансів емоційно прив’язатися до Facebook», – зазначає Клейтон.

Користувачам з підвищеною нервозністю Facebook допомагає зігнати страх і соціалізуватися. Проте, деякі вчені вважають, що саме Facebook (ймовірно, і інші соцмережі) може провокувати неврози, страхи і сильне почуття заздрості, пов’язане із заниженою самооцінкою.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.