Домашня хмара. Огляд мережевого накопичувача My Book Live Duo

4 або 6 терабайта простори для зберігання будь-яких даних, доступні з усіх комп’ютерів у будинку, а також у будь-якій точці планети з мобільних пристроїв. Саме це надає користувачам мережевий накопичувач My Book Live Duo виробництва Western Digital. Вісті.Хайтек оцінили сильні і слабкі сторони домашньої хмари.

Зовні My Book Live Duo схожий на об’ємистий том розмірами приблизно 10 на 15 на 17 см В корпусі з матового чорного пластика розміщені два жорсткі диски об’ємом по 2 або 3 терабайта, причому диски легко замінювати самостійно. Правда, сумісні будуть, швидше за все, лише ідентичні вінчестери WD. У картонній коробці, прикрашеній фоном з хмар і описом основних можливостей пристрою, знаходяться окрім тому блок живлення, компакт-диск з драйверами і утилітами, а також Ethernet – кабель для підключення накопичувача до роутеру.

Так, саме до роутеру – це не звичайний USB – диск, який можна використати з будь-ким ПК, а також ігровими приставками і деякими планшетниками з USB – роз’ємом, а мережеве сховище. За швидкість передачі даних, принаймні, якщо комп’ютер сполучений з роутером кабелем, переживати не варто – вона у будь-якому випадку буде відчутно вища, ніж при підключенні по USB 2.0. У випадку з передачею даних по безпровідній мережі Wi – Fi швидкість залежатиме від можливостей роутера і приймаючого пристрою, а також відстані.

На задній панелі диска, окрім роз’ємів живлення і Ethernet, є кнопка перезавантаження і вхід USB 2.0. Послений можна використати для бекапа вмісту на інші пристрої. До речі, отвори в задній, нижній і верхній панелях не для краси – вони забезпечують пасивну вентиляцію(активних вентиляторів, що гудуть, в пристрої немає), так що перекривати їх не можна.

Технічно My Book Live Duo є комп’ютером – у нього є процесор з екзотичною в наші дні архітектурою Power PC і частотою 800 Мгц, 256 мегабайт оперативної пам’яті і операційна система, що розміщується на спеціальному розділі вінчестерів. У тому числі і тому замінити диски на ті, що перші, що попалися не вийде – накопичувач не стане працювати. Як файлова система використовується найбільш оптимальна для мережевих сховищ линуксовая EXT4.

Як це усе працює? Досить просто. Треба підключити накопичувач до живлення, а також до роутеру комплектним кабелем, запустити Setup на диску, що йде в комплекті, після чого виявлення пристрою в Windows Vista, 7 або 8 станеться автоматично. Після цього сховище можна буде підключити в Windows як звичайний мережевий диск, призначивши йому бажану букву. На маках, з якими My Book Live Duo повністю поєднаємо, треба також запустити інсталятор з компакт-диска і наслідувати нескладні інструкції. Що робити володарям MacBook Air і інших комп’ютерів Apple без облаштування читання оптичних дисків, а також ультрабуков або нетбуков з Windows – не зовсім зрозуміло. Швидше за все, ПО можна викачати на сайті WD. Взагалі-то в наші дні вже можна замінити комплектний CD на досить дешеві сьогодні USB – флешки.

Після закінчення процедури налаштування у розпорядженні користувача виявляються 4 або 6 терабайт дискового простору. За бажання за допомогою веб-інтерфейсу управління накопичувачем можна перевести два диски з режиму JBOD(носії просто об’єднуються в один логічний диск) в режим RAID1(тобто дзеркального масиву). В цьому випадку місткість сховища скоротиться удвічі, проте удвічі також підвищиться його надійність. При виході з ладу одного з дисків на другому залишиться точна копія даних, що дозволить замінити засбоивший носій новим без втрати файлів.

У тестуванні на швидкість передачі даних My Book Live Duo продемонстрував середні результати. Швидкість прочитування 10-гігабайтного файлу перевищила 90 мегабайт в секунду(тобто гигабитний мережевий інтерфейс з теоретичною смугою пропускния в 125 МБ/з був завантажений майже на три чверті), а ось швидкість запису виявилася помітно нижча – близько 45 МБ/с. У випадку з текою з файлами різного розміру сумарним об’ємом в ті ж 10 гігабайт середня швидкість читання склала 35,9 МБ/з, а записи – 27,8 МБ/с.

Для перетворення носія на повноцінну домашню хмару необхідно викачати на свій пристрій з Apple iOS або Android додаток WD 2go, а також зареєструвати пристрій в однойменному мережевому сервісі. В результаті можна буде отримати доступ до своїх файлів з мобільного девайса у будь-якій точці світу, де є доступ в Мережу, у тому числі можна слухати ту, що зберігається на My Book Live Duo музику, що дуже зручно.

Корисний буде накопичувач і для стриминга музики і фільмів усередині домашньої мережі. Для цього необхідно, щоб використовуваний вами плеєр або телевізор з мережевим інтерфейсом підтримував стандарт DLNA. З ним сумісні практично усі сучасні пристрої такого роду, включаючи поширені відеоприставки, ту ж PlayStation 3.

При ціні дещо більше 10 тисяч рублів(тобто на рівні багатьох мережевих сховищ, що поставляються без комплектних жорстких дисків) My Book Live Duo надає домашнім користувачам усі базові можливості для зберігання даних, перегляду медіа по домашній мережі і навіть видаленого доступу до своїх файлів через смартфони і планшети на основних мобільних платформах. Об’єму в 4 або, тим більше, 6 терабайт вистачить більшості користувачів для зберігання своєї медійної бібліотеки і документів. І, головне, за домашню хмару можна бути спокійним – це не незрозуміло де розташований сервер Dropbox або Microsoft Skydrive, і без попиту на нього, при дотриманні розумних процедур безпеки, ніхто окрім вас точно не загляне.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.