До Росії приходить проста оплата транспорту зі смартфонів

Жителі Новосибірська тепер можуть платити за проїзд в громадському транспорті, просто притуляючи телефон до турнікета. Гроші автоматично списуються з рахунку мобільного оператора, а для використання сервісу потрібен лише смартфон з NFC або звичайний телефон зі спеціальною SIM-картою та NFC-антеною.

Послуга реалізована спільно оператором зв’язку МТС і платіжною системою «Золота Корона». Для її використання потрібна спеціальна SIM-карта – її можна купити в салонах оператора, або замінити на неї свою стару «сімку». Початковий платіж для користування сервісом становить 100 рублів, їх потім можна витрачати на оплату проїзду.

На відміну від ряду інших аналогічних схем, тестують у кількох містах Росії, користувачеві новосибірського «Мобільного квитка» не доведеться замислюватися про підтримку позитивного балансу на окремому рахунку. Гроші на «Мобільний квиток» списуються після досягнення порогу в 50 рублів з основного рахунку мобільного оператора (при цьому МТС-банк не забуває взяти комісію в 2,4%), який ми вже давно звикли поповнювати вчасно. Усуваючи зайва дія, така схема робить використання NFC-платежів в транспорті привабливішим.

З популярних моделей смартфонів «Мобільний квиток» без додаткової NFC-антени запрацює з Galaxy S III, S4, Note II, HTC One X і One, Sony Xperia Z, а також з операторським МТС 965. Для більшості інших апаратів доведеться придбати недорогу (10 рублів) тонку NFC-антену, що заправляється під кришку акумуляторного відсіку. Власники апаратів з unibody-корпусами або металевими задніми кришками можуть також скористатися сервісом, розмістивши антену під чохлом.

У МТС кажуть, що обкатати в Новосибірську рішення буде в перспективі впроваджуватися і в інших російських містах-мільйонниках, в деяких з них оператор сподівається запустити сервіс до кінця поточного року.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.