Chrome навчився «безконтактного» голосовому пошуку

Компанія Google випустила для браузера Chrome розширення, за допомогою якого користувач, сказавши вголос команду OK Google, може задавати пошуковику питання голосом, не торкаючись руками клавіатури. Раніше, щоб браузер почав сприймати команди, доводилося натискати на кнопку зі значком мікрофона.

Правда, для роботи нової функції потрібно, щоб сторінка Google.com при цьому була відкрита, а це не дуже зручно.Можливо, комусь буде простіше і швидше ввести запит в адресний рядок Chrome.

Браузерні доповнення – це тимчасовий захід, тому що велика частина необхідного коду вже вбудована в Chrome. Сучасні оглядачі з широкою підтримкою HTML5 мають доступ до динаміка, але найважливіше обмеження поки виражається в тому, що користувачеві при кожному завантаженні сторінки потрібно давати дозвіл на доступ до мікрофона.

Сторінка з результатами, що відкривається після фрази OK Google

Після установки додаток Chrome почне функціонувати так само, як «вічно слухає» смартфони Nexus 5 або Moto X. У останнього мікрофон завжди включений, але багато енергії він не витрачає, тому що за його роботу відповідає окреме ядро.

Google давно експериментує з можливостями Chrome розуміти голос. У травні вийшла 27-я версія браузера з «діалоговим пошуком», аналогічним голосовому помічнику Siri в продуктах компанії Apple. Щоб почати «діалог», користувачі повинні натиснути на іконку мікрофона поруч з пошуковим рядком. Отримавши запит, Google обробить фразу і видасть аудіоответ.

Більш того, пошуковик навчився пов’язувати запити один з одним. Якщо у нього запитати, наприклад, «хто такий Джастін Бібер?», Він видасть правильний результат. А на наступний питання «коли його найближче шоу?» Chrome покаже афішу з розкладом концертів.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.