Браузеру Chrome змінили движок

Компанія Google вирішила замінити браузерні движок WebKit, що лежить в основі Chrome, на одну з його різновидів, яку вона розробила своїми силами – Blink. Вихідний код цієї програми, що відповідає за виведення тексту, графіки та іншого вмісту вікна, буде відкритий.

Рішення змінити движок Google пов’язує з технічною складністю проекту WebKit, т. К. На необхідності підтримувати відразу кілька архітектур уповільнює процес розробки. Заради швидкості і простоти компанія створила Blink. Поки що відгалуження ( «форк») поки майже повністю копіює код WebKit, але з часом воно буде розвиватися своїм шляхом. Google заявила, що вона вже очистила WebKit від 7 систем збірок і видалила понад 7 тисяч файлів, заощадивши 4,5 мільйона рядків коду.

Скоро Blink буде перенесений з проекту Chromium (на ньому засновані iCab, Adobe AIR, «яндекс.браузер» і ін. Програми) на канали релізу Chrome. Першим він з’явиться у версії оглядача Google для ПК, пізніше – для смартфонів і планшетників.

Зовсім недавно про зміну движка оголосив інший лідер ринку – Opera, який відмовився від доморощеного рішення Presto на користь WebKit. Норвежці пояснювали міграцію тим, що їм буде легше підтримувати свій браузер для зростаючого числа мобільних пристроїв. На початку березня компанія випустила тестову WebKit-версію браузера для Android. Тепер же, коли стало відомо про Blink, Opera висловила бажання приєднатися до проекту Google. Вона оголосила, що на новому движку будуть випускатися всі наступні версії її браузера для ПК і мобільних пристроїв.

Трохи раніше з’явилася інформація, що розробку движка «нового покоління» ведуть Mozilla і Samsung. Він називається Servo. Мета спільного проекту двох компаній – домогтися того, щоб він став лідером на Android і пристроях на ARM-архітектурі. При цьому у Mozilla вже є власний движок Gecko, який вона задіює в браузері Firefox і операційній системі Firefox OS.

Про Servo поки відомо те, що він пишеться з нуля за допомогою мови програмування Rust, створеного в Mozilla. Ця мова, в свою чергу, також перебуває на ранній стадії розробки. Терміни запуску Servo не уточнюється, але версія Rust 1.0 повинна вийти до кінця року.

Браузерні движок – це програма, яка обробляє інструкції, написані на HTML, JavaScript, CSS та іншими мовами, і виводить результат на екрані комп’ютера, смартфона або планшета. Домінуючим оброблювачем в Інтернеті є WebKit, якому належить 40%. Зокрема, він застосовується в Apple Safari, а також в браузерах операційних систем BlackBerry OS, Android і Samsung bada.

Як вже говорилося, WebKit і Blink поки відрізняються несильно, але з часом частка першого піде вниз, т. К. Apple залишиться єдиною великою компанією, яка буде вкладатися в його розробку. Іншими великими гравцями залишаться Mozilla з двигунами Gecko і Servo (вони будуть існувати паралельно, але згодом можуть бути об’єднані) і Microsoft з Trident, який використовується в Internet Explorer.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.