Білл Гейтс профінансує «презерватив майбутнього»

Засновник Microsoft незадоволений сучасної контрацепцією. На його думку, презервативи – це незручний спосіб запобігання, який «позбавляє людей повноти відчуттів». Білл Гейтс готовий заплатити 100 тисяч доларів тому, хто розробить концепцію «презерватива майбутнього».

За останні 50 років презервативи практично не змінилися, однак можливості людства піднялися на якісно інший рівень – сучасні синтетичні матеріали вражають уяву, а нейробиология зробила крок далеко вперед. Проте, презервативи і раніше не забезпечують чоловікам повноти сексуальних відчуттів, а оральні контрацептиви не захищають від венеричних захворювань.

«Чи можна розробити продукт, який не зменшував би задоволення, а навпаки, посилював його? Подібне винахід принесло б велику користь здоров’ю людства, знизивши кількість незапланованих вагітностей, поширення СНІДу та інших венеричних захворювань », – наголошується в повідомленні благодійного фонду Білла і Мелінди Гейтс.

В даний час людство щорічно виробляє близько 15 мільярдів презервативів. Ними користуються близько 750 мільйонів чоловік по всьому світу. Правда, у багатьох країнах Азії, Африки і Латинської Америки населення або не має доступу до бар’єрним засобів контрацепції, або користується ними неохоче, в тому числі через дорожнечу. Це погіршує ситуацію зі СНІДом, а відсутність подібного найпростішого контролю народжуваності також заважає країнам, що розвиваються перемогти бідність.

Як сказано в описі гранту на підтримуваному фондом подружжя Гейтс сайті Grand Challenges in Global Health, фінансування буде надано проектам, що задовольняє ряду вимог. Крім основного – зробити «презервативи майбутнього» привабливіше для використання – вони повинні бути недорогими і не поступатися традиційним латексним в надійності. У разі, якщо отримав грант і пройшов тестування проект виявиться багатообіцяючим, фонд може надати додаткове фінансування.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.