Асистент Google Now оселився на iPhone і iPad

Google напередодні випустила оновлення свого пошукового додатка для iPhone і iPad, в якому вперше на мобільній платформі Apple була реалізована функція Google Now, раніше доступна лише на Android. «Мобільний асистент» намагається надати користувачеві актуальну інформацію без необхідності вводити пошуковий запит.

Що і навіщо
Після оновлення програми Google через App Store користувачеві запропонують включити функцію, ввівши свій логін і пароль до аккаунту Google. Саме з нього (Gmail, календар, інші сервіси) Google Now отримує інформацію, на основі якої потім видає свої «інтуїтивні» підказки.

Щоб викликати Google Now після запуску програми «Пошук в Google», досить просто провести пальцем по екрану вгору.Інтерфейс «асистента» складається з рядка пошуку, а також інформаційних карток з даними про погоду, пробках, майбутні події з календаря, броня готелів і авіаквитках, квитках в кіно (дані завантажуються з Gmail, якщо вам туди прийшов лист від авіакомпанії або квиткового сервісу) і т.п.

Всього на даний момент Google Now для iOS підтримує 15 різних типів карток, правда, деякі з них (наприклад, рахунок йдуть в даний момент спортивних матчів) в Росії поки не працюють. Поки з Android портувала не всі – наприклад, додаток для iOS не вміє довантажувати і відображати посадочні талони на літак, а також інформувати про концерти улюблених груп і події поблизу.

У полоні у Apple
Одна з головних (і нелюбимих багатьма) особливостей платформи iOS – вкрай лімітовані «права» сторонніх програм.Торкнулося це обмеження і Google Now – якщо на Android мобільного асистента можна запустити в будь-який момент, просто провівши пальцем вгору від кнопки «Додому», то на iPhone або iPad доведеться спочатку запустити додаток Google.

Цей недолік можна було б згладити за рахунок push-сповіщень про появу нових карток. Але чи то Google дуже поспішала випустити оновлення, то реалізувати це не так просто – але сповіщень немає. Тобто поки ви не запустите додаток Google, ви не дізнаєтеся ні про що, що має вам повідомити ваш «мобільний асистент». Це, звичайно, сильно обмежує корисність програми.

Впливає на корисність Google Now для вас особисто і то, наскільки активно ви користуєтеся сервісами Google. Якщо, скажімо, ви використовуєте корпоративний календар в Microsoft Outlook, а не «Календар Google», то користі від програми буде значно менше. До того ж, багато функцій – переклад з / на іноземні мови, конвертація валют, інформування про час вдома – доступні лише коли ви перебуваєте за кордоном. А оскільки для роботи Google Now вимагає зв’язку з Інтернетом, в роумінгу його використання може влетіти в копієчку.

парадокси фрагментації
Дивно, але з виходом на iOS Google Now потенційно може отримати в три з гаком рази більше користувачів на платформі Apple, ніж мало до сих пір на Android. Справа в тому, що на Android додаток доступний лише для апаратів з версією операційної системи 4.1 та вище – це на сьогодні приблизно чверть смартфонів і планшетів з мобільного операционкой Google, тобто близько 150 мільйонів гаджетів. А ось Google Now для iOS сумісно з усіма версіями платформи Apple, починаючи з 5.0. Це переважна більшість (близько 90%) iPhone, iPad і iPod touch або близько півмільярда пристроїв.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.