Apple зробила напівмільярдного ставку на сапфірове скло

У завод з випуску сапфірового скла, що будується в Арізоні, компанія Apple вклала величезну суму – 578 мільйонів доларів.Підвищений інтерес виробника i-пристроїв до самого твердому природному речовині після алмазу продиктований кількома причинами. По-перше, скло з синтетичного сапфіра приблизно в 3-4 рази міцніше, ніж «укріплене» покриття Gorilla Glass, широко застосовується зараз у багатьох смартфонах.

По-друге, сапфір безбарвний, стійкий до подряпин, дуже твердий (плавиться при температурі 2030 градусів за Цельсієм) і до того ж практично непроникний для їдких хімічних речовин. Ці якості дозволяють йому стати надійним захистом екранів iPhone, планшетника iPad і інших продуктів Apple.

До недоліку сапфірового скла перед Gorilla Glass можна віднести більш високу щільність – 2,54 г / см3 проти 3,98 г / см3.Так, при одних і тих же розмірах покриття компанії Corning вийде легше, каже Метью Холл, директор Інженерної школи ім.Казуо Інаморі при Університеті Альфреда (Нью-Йорк). Apple, правда, може виготовляти більш тонкі сапфірові листи, щоб компенсувати надлишок ваги і скоротити загальну товщину пристрою. Компанія вже застосувала такий підхід в iPad Air, зменшивши товщину нового планшетника за рахунок більш тонкого скла і IGZO-панелі.

Зараз Apple використовує сапфірове скло для захисту об’єктиву камери і дактилоскопічного сенсора Touch ID, вбудованого в кнопку «Додому». Однак величезні інвестиції показують, що інтерес американського виробника до цього матеріалу дуже великий.

Як сказано в звіті компанії GT Advanced Technologies (разом з нею Apple розвиває проект) за III-й квартал, її партнер здійснює передоплату в розмірі 578 мільйонів доларів, яку вона зобов’язана відшкодувати протягом п’яти років. Apple надає виробничі потужності, а GT – обладнання та технології. Однак витрати виробника i-пристроїв на перспективний матеріал, який ми зможемо побачити в «айфонах» через 2-3 роки, напевно виявляться набагато більше.

Джерело: TechCrunch

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.